Bu şehrin en güzel hikayesini yazacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Gençlik Kolları’nın önceki dönem başkanı Mustafa Dinç, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile İl Gençlik Kolları Başkanlığına adaylığını açıkladı. Dinç'in adaylık açıklamasına CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, mevcut Gençlik Kolları İl Başkanı Yılmaz Tilki, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve çok sayıda partili katıldı.

Adaylık açıklamasında "Bu şehrin en güzel hikayesini birlikte yazacağız" diyen Mustafa Dinç; "Bu ülkede gençlerimiz, üniversiteli işsizler ordusu haline dönüşüyor. Bugün bu ülkede üniversiteli kardeşlerimiz iş bulamadıkları için artık yaşamlarına son verir hale geldi. Bu ülkeyi yönetenlerin il ve ilçe başkanlıkları adeta iş ve işçi bulma kurumlarına dönüştürüldü. Ama bu memleketin ana ve babalarının alın teriyle büyüttüğü, 90 KPSS alan gençler atanamadan evlerinin kapılarına döner hale geldi. Bu ülkede öğretmenler fakültelerini bitirdikten sonra, iktidar partisinin torpili olmadığı için atanamaz hale geldiler. Bu ülkede mühendisler sanayide çalışır hale geldiler." dedi.

Tıp fakültesi mezunlarının inşaatlarda çalışır hale geldiğini, günden güne ülkenin daha büyük bir karanlığı sürüklediğinin altını çizen Dinç şunları söyledi:
"Ama biz burada bir umutsuzluğu, bir yılgınlığı, bir sinmişliği konuşmaya buluşmadık. Biz bugün burada umudu konuşmak için buluştuk. Biz bugün burada baharı konuşmak için buluştuk. Değerli dostlarım, değerli partililerim. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı ve Milli Mücadelenin ilk kıvılcımını yaktığı 1919'un 100.yılında başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, bu memlekette "Martın Sonunu Bahar" yaptık ve yerelde iktidara geleceğimizin adımlarını tüm ülkeye ve dünyaya gösterdik. Ancak biz bununla yetinmek istemiyoruz."

Dinç; cumhuriyete ve demokrasiye inanan, laikliğin bayrağını taşıyan, Kuvayi Milliye ruhunu taşıyan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliği olarak aday olduklarının altını çizdi ve "Biz adayız. Biz genç işsizliğe karşı adayız. Gençlerin işsizlikten kaynaklı yaşamlarına son vermediği bir Türkiye'ye adayız. Genç kadın arkadaşlarımızın sokak ortasında tacize, şiddete uğramadığı bir Türkiye'ye adayız. Biz adayız. Bir babanın evime ekmek götüremiyorum diye sokak ortasında kendisini yakmayacağı bir ülke için adayız. Biz adayız, çocukların gecelere yataklara tok karınla girdiği bir ülkeye adayız. Biz adayız. Fikirlerini söyledi diye 70.000 öğrencinin cezaevine atılmadığı bir Türkiye'ye adayız. Biz adayız arkadaşlar, Cumhuriyeti, Demokrasiyi, tarafsız ve bağımsız yargıyı kurmak için adayız. Biz adayız. Dünyanın her yerinde üreten, büyüyen ve gelişen bir Türkiye'yi yeniden kurmaya adayız. Biz adayız. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetiyle bu ülkeye ilmek ilmek ördüğü ülkeye adayız. Çok fazla kendimi anlatmak istemiyorum." dedi.

CHP Efeler Gençlik Kolları başkanlığı yaptığı süreçte bir çok seçimde parti için, Cumhuriyet değerleri için mücadele ettiklerini ve bundan sonra da bu değerleri taşımaya, Cumhuriyet'in yüzüncü yılında CHP'yi iktidar yapacak azim ve kararlılığı sergilemeye aday olduğunu ifade eden Dinç sözlerini şöyle tamamladı:
"Bugün beni yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Ve sizlere bir söz veriyorum. Bu şehrin bu memleketin en güzel hikayesini bizler yazacağız arkadaşlar. Nazım'ın bir şiiriyle sözlerime son vermek istiyorum. "Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER