Bülbül: AKP'liler itiraf etmeye başladılar

Bülbül: AKP'liler itiraf etmeye başladılar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, “AKP’de yolsuzluğun, yalanın, talanın ne boyutta olduğunu kendileri itiraf etmeye başladılar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Elazığ’da AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın belediyeye yapılan işçi alımıyla ilgili torpil döndüğünü itiraf ettiğini belirterek, “Sözde halkın belediye başkanı olacak kişinin pişkinliği karşısında söylenecek söz bulamıyoruz. Liyakati unutanların belediyeleri nasıl talan ettiği ve çiftliğe dönüştürdüğünü itiraf etmiş. Belediye başkanı olan zat diyor ki; ‘Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz beş kişi işe alıyoruz çok mu görüyorlar.’ Ne diyelim bu duruma, bir tarafta günlük 7.9 milyon lira harcamayla lüks ve şatafat içinde Sarayında yaşayan Tek Adam. Diğer tarafta “Millet dünyayı yiyor" diyerek yaptığı torpilli işçi alımını normal gören AKP belediye başkanı! Bu yolsuzluğun, yalanın, talanın ne boyutta olduğunun açık itirafıdır” şeklinde konuştu.

Bülbül, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “AKP zihniyeti kadrolaşabilmek için liyakati bitirdi ve önüne geleni devlet dairelerine doldurmaya başladı. Kimileri özel kalemden eşini memur yapıyor, kimileri oğlunu, eşini dostunu. Kimsesi olmayan gariban vatandaş ise basit bir yardım destek alabilmek için parti kapılarına muhtaç ediliyor.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158