Bülbül: Paramızın değerini 5 paralık ettiniz

Bülbül: Paramızın değerini 5 paralık ettiniz

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, TL’nin dolar karşısında değer kaybını sürdürmesine ilişkin konuştu.

CHP’li Bülbül, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte söylediği “para ülkenin itibarı ve bağımsızlığıdır” sözlerine atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“ARTIK KİMSE ELİNDE TL TUTMUYOR”
“Ekonomistim diyen, ekonominin kitabını yazdığını söyleyen tek adam, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ülkeyi yönetemiyor. Ülkeyi savuruyor. Dolar geçen yıl bugün 7.62 iken, bugün o fiyatın çok  üzerinde ve yükselmeye devam ediyor. Yani bir yılda TL, dolar karşısında yüzde 129 değer kaybetti. Alım gücü ise eriyor. Para ülkenin itibarıdır, bağımsızlığıdır dediniz. Ne itibar ne de bağımsızlık bıraktınız Sayın Erdoğan. Paramızın değerini 5 paralık ettiniz. Artık kimse elinde TL tutmuyor. Döviz bürolarının önünde kuyruklar oluşmuş herkes dolar almak için kapışıyor. Bu ülkeyi bu hale siz getirdiniz. Yandaşları dolar zengini yapmak için, saraylarda lüks hayatlar sürmek için, bu ülkenin itibarını siz yok ettiniz. Ama şunu bilin ki, geliyor gelmekte olan!”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158