Bülbül: Tek adam rejimi vatandaşın ekmeğine göz koydu

Bülbül: Tek adam rejimi vatandaşın ekmeğine göz koydu

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, 2022 yılına zam yağmuru ile girdik. Benzin, motorin, LPG, elektrik, doğalgaz, köprü ve otoyol geçiş ücretleri derken vatandaşın sofrasındaki ekmekte bundan nasibi aldı” dedi.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından zam yapılan arpa ve buğday fiyatlarının çiftçiyi ve üreticiyi daha da zor duruma düşüreceğini söyledi.
 
CHP’li Bülbül, "Kuru ekmek yiyorlarsa aç değiller diyen zihniyet, vatandaşın ekmeğine bile göz koydu! Ekmeklik buğdaya yüzde 23, Arpa fiyatına yüzde 24 zam yapıldı. Bununla birlikte, ekmeğe fahiş zam yolda. Anlaşılan hedefiniz; vatandaşı kuru ekmek bile alamaz duruma getirmek” dedi.
Bülbül, ‘Tek adam ucube rejiminin 2022 yılında da halkımızı açlığa ve yoksulluğa mahkum edeceği mesajı alınmıştır’ diyerek şunları kaydetti; “Tek adamın iki dudağı arasına mahkum edilen Türkiye, yeni yıla da zam yağmuru ile girdik. Halkımız yoksullaşmaya devam ediyor. Ama saraylarından halka bakanlar, halkın sofrasını da kendi sofraları gibi zengin zannediyor. Daha önce de söylediğimiz gibi ne dövizdeki aşağıya doğru eğilim ne de asgari ücretteki artış vatandaşın cebini korumadı. Asgari ücretlinin maaşında yapılan artış, yapılan yeni zamlarla pul olmuştur. Artık kaçış yok, sandığa gidilecek.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158