Büyükşehir Meclisi Mart ayı ilk oturumu yapıldı

Büyükşehir Meclisi Mart ayı ilk oturumu yapıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı meclis toplantısının ilk oturumu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleşti.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Mart ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda 8’i gündem dışı olmak üzere 32 gündem maddesi görüşülerek komisyonlara sevk edildi. Bozdoğan’da bulunan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan hizmet binası ile Bozdoğan ve Koçarlı ilçelerinde bulunan sosyal ve kültürel tesislerin 1 yıl süreliğine bedelsiz olarak ilgili belediyelere tahsis edilmesi ile ilgili karar oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlara sevk edildi. Gündemde Germencik ilçesinde bulunan tarihi Magnesia Antik Kenti’nde sürdürülen kazı çalışmalarına maddi destek olunması ilgili gündem maddesi Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Kuşadası Belediyesi Meclis Üyesi Evrim Karakoz tarafından meclise sunulan önerge oy birliği ile kabul edildi. Verilen önergeye göre Kuşadası Türkmen Mahallesi’nde bulunan Varlık Sokağın adının Kuşadalı yazar ve şair Mustafa Veli’nin adının verilmesi talep edildi.

27 Şubat’ta İdlib’te şehit olan askerler ile ilgili söz alan AKP Buharkent Meclis Üyesi Mustafa Arı, şehitlerin siyaset malzemesi yapılamayacak kadar şerefli ve mukaddes olduğuna dikkat çekerek, konu ile ilgili gerçek dışı yayınların yapıldığını ve sosyal medya üzerinden kirli algı operasyonu yapıldığını belirtti.
Maddelerin görüşülmesinin ardından Başkan Çerçioğlu, 12 Mart Perşembe günü saat 15.00’te tekrar toplanmak üzere oturumu kapattı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158