Çankır; Aydın Halkı asla susmayacak

Çankır; Aydın Halkı asla susmayacak

Aydın’ın jeotermal ve madenlerle ekolojik dengesinin bozulduğu vurgusu yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Aydın'ı rant kapısı görenleri geldikleri gibi geri göndereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 
Çankır’ın merkezi hükümet yandaşlarının rant uğruna Aydın’a gözüne kestirdiğini ve bu yönde aralıksız olarak çalıştıklarını ifade ederek “Aydın'ın çok değerli topraklarına göz dikip halkın sağlığını hiçe sayan bir anlayış ile karşı karşıyayız. Gözlerini rant bürümüş bu zihniyet, ilimize önce jeotermal bahanesi adı altında girmiş, şimdi ise maden sahaları için çalışmalarına devam ediyorlar. Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü olan, dağlarından yağ ovalarından bal akan Aydın’ımızın ekolojik dengesini bozmaya çalışanlar yine Aydın'ı yürekten seven cesur halkımızı karşılarında bulacaklar” dedi.
“Tarım ve Turizm kenti Aydın’da ihaleye açılan 15 yerin bir kısmı ikinci derece sit alanlarına ve kültür miraslarına yakınken bazı alanlar yerleşim yerlerini kapsıyor” diyen Çankır, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:  
“Aydın’ın Bozdoğan, Didim, Çine, Karpuzlu, Karacasu, Kuşadası, Köşk ve Söke ilçelerinde olmak üzere toplam 4 bin 783,31 hektarlık alan maden işletmesi ve araması yapılmak üzere ihaleye açılacak. .Yakın zamanda ihale sonucu açılan maden işletmelerinin olduğu bölgelerde kanser oranın çok yükseldiği, oksijen kaynağımız ağaçlarımızın yok edildiği, yerleşim yerlerinin ciddi tehdit ile karşı karşıya kaldığı, ekolojik dengenin zarar gördüğü herkes tarafından bilinmektedir. Bu topraklar bizlere atalarımızın mirası ve çocuklarımızın emanetidir. 
Bu topraklara bizler dün olduğu gibi bugün ve yarın da ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız. Aydın halkının Aydın'a hizmet etsin diye seçtiği fakat yandaşa hizmeti borç bilen AKP vekillerine rağmen sahip çıkacağız. Bizler bu topraklarda yaşıyoruz. Aydın halkı havasına, suyuna, ağacına, doğasına, toprağına göz dikenlere karşı asla susmayacaktır. Bu toprakları korumaya devam edeceğiz. Aydın'ı rant kapısı görenleri geldikleri gibi geri göndereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158