CHP Aydın Milletvekili Tezcan: Hedefimiz iç değil dış iktidar

CHP PM Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, partisinin Aydın İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette partililere seslenerek, “Kongreler kuşkusuz parti içi görev alma yarışıdır ama asıl hedef iç iktidar değil dış iktidardır” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Tezcan: Hedefimiz iç değil dış iktidar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Tezcan’a ziyaretinde Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İl Başkanı Ali Çankır ve Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin eşlik etti. Ziyarette konuşan ve partinin Aralık itibariyle delege seçimlerini bitirdiğini kaydeden İl Başkanı Çankır, “ İktidara giden bu yoldaki temellerimizi attık. Önümüzdeki süreçte ilçe başkanlığı seçimlerimiz, arkasından il başkanlığı ve buradan aldığımız enerjiyle Ankara’ya gidip iktidarı da Türkiye’yi kucaklamak üzere Ankara’daki kongremizi yapacağız” dedi.
“KONGRELER DÖNEMİMİZ BAŞLADI”
Yapılan hizmetlerde ve geleceğe dönük hedeflerde parti örgütünün vatandaşla aradaki köprüyü kurduğuna değinen Tezcan ise, delege seçimlerinin tamamlandığının altını çizerek, “Bir kongre takvimi sürecindeyiz. Demokratik olarak parti yönetimlerinin yeni dönemde yenileneceği, yeniden görev alacağı, mevcut arkadaşlarımızın güven tazeleyeceği, yeni arkadaşlarımızın da hizmet kervanına katılarak önümüzdeki dönem CHP’yi yerelde kazandığımız bu başarıları genel siyasete de taşıyıp Türkiye’de iktidar olma sürecine taşıyacak yeni kadrolarımızın hazırlanacağı kongreler dönemimiz başladı” dedi.
BAŞKANLARA TEŞEKKÜR
İl ve ilçe başkanlarına teşekkür eden Tezcan, “Aydın da çok büyük bir demokratik olgunluk içerisinde demokratik kurallara ve teamüllere uyarak her yerde örgüt tabanı, önümüzdeki dönem kongreler sürecinin sağlıklı bir şekilde şekillendirecek delege seçimlerini tamamladı. CHP’de bu süreç bir hizmet yarışı sürecidir. Dolayısıyla ilçelerimiz delege seçimlerini büyük bir olgunluk içerisinde tamamladılar. Bundan sonra İl örgütümüzle birlikte ilçe örgütlerimiz ilçe kongre takvimlerini belirleyecekler. İlçe kongrelerimizi yapacağız. Ondan sonra il kongrelerimiz, ondan sonra da kurultayımızı yaparak Türkiye’nin ihtiyacı olan bir büyük iktidar problemini hep beraber çözeceğiz” diye konuştu.
DIŞ İKTİDAR HEDEFİNİN ALTINI ÇİZDİ
Hedeflerinin parti içi iktidar değil dış iktidar olduğunun altını çizen Tezcan, “Biz bütün kongre sürecinde sadece Aydın da değil Türkiye’de iç iktidara odaklanan bir siyaset anlayışıyla değil, dış iktidara odaklanan bir siyaset anlayışıyla kongreler sürecini yürütüyoruz. Partimizin genel merkezinde bu anlayış doğrultusunda Türkiye’de kongreleri büyük bir ciddiyetle takip ediyoruz. Amacımız Türkiye’yi içinde bulunduğumuz bu sıkışıklıktan bir an önce çekip çıkarmak. Türkiye demokrasisi sorunlu bir ülke. Türkiye ekonomisi sorunlu bir ülke. Türkiye toplumsal barış konusunda ciddi problemleri olan bir ülke. Türkiye dış politika konusunda ciddi sorunlar yaşamış bir ülke. Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi Türkiye yönetilen bir ülke olmaktan çıkmış. Türkiye yönetilmiyor. Savruluyor, sürükleniyor. Adeta rüzgâr nereden eserse oraya doğru sürüklenen bir Türkiye ile karşı karşıyayız” dedi.
RAKAMLARA VURGU YAPTI
“Devletin resmi verilerine göre sekiz buçuk milyon insanımız 673 liranın altında gelirle yaşıyor” diyen Tezcan, “850 bin vatandaşımız bin liranın altından dul ve yetim aylığı alıyor. Açlık sınırı Türkiye de asgari ücretin üstünde. 2 bin 100 lira açlık sınırı 2 bin 20 lira asgari ücret. Yoksulluk sınırı 6 bin 500 lira oldu. Yani Türkiye de memurların, kamu çalışanlarının, işçilerin yüzde doksanı yoksul. Öğretmenler yoksul, bankacılar yoksul, devlet memurları yoksul, işçi yoksul. Yani böyle bir tablo içerisinde Türkiye tarımın, üretimin, adaletin, hukukun, siyasetin sorunlu olduğu bir cendere içerisinde sıkışmış. Bütün bunları çözecek bir büyük iktidar arayışı içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.
“YENİ GÖREV ALMA DÖNEMİ OLACAKTIR”
Tezcan ayrıca, “Kongreler dönemimiz, önümüzdeki süreçte Türkiye’de yeni iktidar arayışında topluma öncülük edecek kadroların yeni görev alma dönemi olacak. Ben il başkanımıza ilçe başkanımıza bütün Aydın’daki örgütte görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde bunlar yeni süreçlerde yeniden görev alacaklardır. Kadrolar zenginleşerek yeni bir anlayışla yine CHP Aydın’da yerel seçimlerde kazandığı başarıyı hem kongreler sürecinde takdir ve tebrik edecektir hem de oradaki başarıyı yeni dönemde daha güçlü bir şekilde o büyük iktidarı yaratmak üzere hazırlayacaktır” dedi.
“BELEDİYELERDEN KAYNAKLI SORUN DEĞİL”
Nazilli’de ve İncirliova’da belediyelerde işe alımlarda güvenlik soruşturmaların uzun sürdüğü konusunda gelen soruya ise Tezcan, “O şikâyet bize de geldi. Önce şunun bilinmesinde yarar var. Belediyelerimizden kaynaklanan bir sorun değil. Vatandaşlarımız önce bunu bilsinler. Her iki belediyemiz de bu konuda bir an önce işlemleri tamamlayıp gerekli başvuruları sonuçlandırmak istiyor ama biliyorsunuz bu güvenlik soruşturmaları valilik tarafından, merkezi idare tarafından yapılan soruşturmalar. Bu gecikmeler belediye başkanlarımızın da elini bağlıyor. O yüzden sayın Aydın Valisi’nin bu soruşturmaları bir an önce tamamlanması konusunda talimat vermesini bekliyoruz” şeklinde cevap verdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158