CHP Çine İlçe Başkanı Şahin, Oda Başkanı Metin Uyar'a yanıt verdi

CHP Çine İlçe Başkanı Şahin, Oda Başkanı Metin Uyar'a yanıt verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Çine Esnaf Odası Başkanı Metin Uyar’ın açıklamalarına yanıt verdi.

“Tüm Dünyayı tehdit eden corona virüs salgınından zarar görmemek için toplum olarak önlem alma konusunda topyekün hassasiyetimizi ortaya koymaya çalışıyoruz." dediği yazılı açıklamasında CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin şunları söyledi: 

"Virüsten dolayı toplumun bir çok kesimi şimdiden olumsuz etkilenmeye başladı bile. En başta da esnafımızın durumu zora girdi. Esnafımız kirasını, sosyal güvenlik primlerini, vergi borçlarını, kredi borçlarını, personel ücretlerini nasıl ödeyeceğini kara kara düşünürken, kepenk kapatırken Çine Esnaf Odası bu konuda kılını dahi kıpırtdatmıyor. Mücadele gereği genelge ile işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafımız ne yapacağını, ilerde nasıl sorunlarla karşı karşıya kalacağını kara kara düşünürken, kendisine kimin sahip çıkacağını beklemektedir. Bu zor günlerde esnafın yanında olması gereken ve sesini yükseltmesi beklenen Esnaf Odası başkanı Metin Uyar maalesef ne bir açıklama nede çalışma yapmaktadır. Sadece günü kurtaracak akıl hocalığı ile çözümler üretmektedir” 

Esnaf Odası’nın Çine Sanayi Sitesi için önlem alabileceğini söyleyen Başkan Şahin, “Çine Sanayi Sitesine dışarıdan yabancıların gelip gittiğinden dolayı tehlike yarattığı ve giriş çıkışlarda insanların ısı kontrolünün Çine Belediyesi tarafından yapılmasını talep etmiş.  Ülkemizdeki corona virüsünün yayılmaması kapsamında alınan önlem ve çalışmalar, Çine Belediyesi tarafından ilçemizde titizlikle ve kesintisiz olarak yapılmaktadır. Bu çalışmalar da İlçe Kaymakamımızın önderliğinde oluşturulan VEFA grubunun karar verdiği şekilde, İçişleri Bakanlığının yollamış olduğu genelgeler doğrultusunda yapılmaktadır. Belediyemiz Çine’nin her noktasında da bu çalışmaları yapabilecek durumdadır. Her şeyi Belediyeden beklememek lazım. Esnaf odasına kayıtlı birçok sanayi esnafımız odaya aidat ödemektedir.  Esnaf Odası olarak alırsın iki ısı tabancası, sanayi girişindeki güvenlik görevlisi arkadaşlara verirsin, onlarda giriş – çıkışlarda ısı kontrolleri yaparlar. Esnaf Odası başkanlığı sıfatı da işi üstünden atmak yerine çözüm üreten esnaf dostu olarak tarihe geçer” dedi.

CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “Asıl önemlisi bu zor günlerde esnafımızın halinin ne olacağıdır. Esnaf Odası başkanlığı siyasi bir makam mıdır ki sayın başkanımız esnafımızın kaderiyle baş başa bırakılması konusunda konuşmamayı tercih ediyor. Ya da birilerinden mi çekiniyor?  Virüs sıkıntısı daha uzun bir süre devam edecek olursa eğer vay esnafımızın haline. Bu konuda bir an evvel çareler bulmak, esnafın sesi olmak ve sesini duyurmak Esnaf odası başkanının görevidir. Yoksa iş işten geçtikten, esnaf iflas ettikten sonra konuşmanın da bir inandırıcılığı kalmaz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158