CHP'de Çankır, görevi Saatçi'ye devretti

CHP'de Çankır, görevi Saatçi'ye devretti

HP Aydın İl Başkanlığı görevine atanan Hikmet Saatçi, düzenlenen törenle Ali Çankır’dan görevi devraldı. 2015’teki il başkanlığı döneminde CHP’nin Aydın’dan 4 vekil çıkardığını anımsatan Saatçi, “Bu sefer hedefimiz 6 vekil” dedi

Ali Çankır’ın milletvekili aday adaylığından dolayı istifası nedeniyle boşalan CHP İl Başkanlığı görevine, önceki il başkanlarından Hikmet Saatçi atandı. Saatçi, parti il merkezinde düzenlenen törenle görevi Çankır’dan devraldı.

Toplantıda ilk sözü alan Çankır, “Genel merkezimizin genelgesi doğrultusunda 26 Aralık Pazartesi günü CHP İl Başkanlığı’ndan, 5 yıl onurla, gururla görev yaptığım il başkanlığından Aydın’ın sorunlarını Meclis’e taşımak, CHP önderliğinde 6’lı masanın iktidarındaki yolculuğumuza devam etmek için ayrılma kararı almıştım. 27 yıllık parti görevlerim doğrultusunda örgütümle, yol arkadaşlarımla, il yöneticilerimle, ilçe başkanlarımla, belediye başkanlarımla, genel başkan yardımcılarım ve milletvekillerimle, nihayetinde genel merkezle görüşmelerim doğrultusunda bu konudaki yolculuğum devam ediyor” dedi.

“GÖREVİ RAHATLIKLA DEVREDİYORUM”
Parti olarak 2023 seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne çıkarmaya kararlı olduklarını belirten Çankır, “Bu kararlı mücadelede Aydın’da da yolumuza aynı hızla devam edecek bir dönemecin bugün başlangıcını yapacağız. 2014 yerel seçimleri, 2015 genel seçimlerinde beraber çalışma fırsatı yakaladığım ve siyasette yola çıktığım günden beri önümde ışık olan bir il başkanıma bugün görevi devretmenin onurunu, gururunu yaşıyorum. Kendisi, siyasi tecrübesiyle, örgütlerimize yakınlığıyla, bu ciddi seçimde, Türkiye’nin kaderini belirleyecek bu önemli seçimde cumhuriyetin ikinci yüzyılında CHP’yi iktidara taşıyacak yolculuğun komutanlığını yapacak il başkanımıza görevi devretmekten büyük rahatlık duyuyorum. Çünkü kendisi geçmiş tecrübeleriyle bu görevi hakkaniyetle yapacaktır. Buna yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
Partili gençlerin ‘Örgütün abisi Hikmet abi’ sloganlarıyla kürsüye gelen CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, tezahüratlara, “CHP çok büyük bir ailedir. Sayın ailem, iyi ki buradasınız, iyi ki yanımdasınız” diye karşılık verdi.

7 yıl sonra yeniden il başkanı olduğunu anımsatan Saatçi, “Daha zor bir dönemden geliyoruz. Türkiye’de her dönem zor. Gerçekten faşizmin yaşandığı bir ülkede görev almak kolay bir konum değil. Ama bundan da kurtulmak istiyoruz. İstemekle de olmuyor, bunun mücadelesini alanda vermemiz gerekiyor. Bu mücadeleyi vermeye geliyorum. Ben geliyorum, benimle çalışacak olan arkadaşlarımın da bu niyette olduğunu biliyorum. Önümüzdeki seçimlerde CHP’nin iktidarında buluşmak üzere” diye konuştu.

MEVCUT YÖNETİMLE ÇALIŞACAK
Başkan Saatçi, 2023 seçimlerinde CHP’nin Aydın’daki hedefinin sorulması üzerine, “Biliyorsunuz, 2015 seçimlerinde yine ben il başkanıydım. 7 vekilde 4 vekil çıkarmıştık. 2018’de gümrüklerden gelen oylarla 4’ü kaybettik. Bu sefer hedef 6” ifadelerini kullandı. Saatçi, mevcut yönetim kurulu üyeleriyle çalışmayı sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Saatçi ve Çankır, birbirlerine çiçek takdim etti. CHP İl Sekreteri Okan Kılıç, Çankır’a plaket sundu.

Parti tüzüğünün birinci dereceden akrabaların aynı yönetimde yer almasını engelleyen ilgili maddesi gereği parti yöneticiliğinden ayrılan Saatçi’nin kızı Merve Saatçi’ye de şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı teşekkür çiçeği verildi.

Devir teslim törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekilleri Evrim Karakoz ve Barış Altıntaş, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158