CHP Efeler İlçe Başkanı Mersin’den AKP’li Posacı’ya sert eleştiri

CHP Efeler İlçe  Başkanı Mersin’den  AKP’li Posacı’ya  sert eleştiri

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın açıklamasında kullandığı argo ifadelere CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin sert tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklamayla AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı’yı eleştiren CHP’li Mersin, “Bütün dünyanın can hıraş bir şekilde uğraştığı, ülkemizde de bütün vatandaşlarımızın ortak bir mücadele içine girdiği ve millet olarak dikkatli olmamız gerektiğinin bilincini yaşadığımız virüs salgını gerçeği ortada dururken, ilimizin gündemini artık siyasi bir takım ayak oyunlarına cevap vererek yormamaya çalıştım. Fakat AKP’nin Aydın vekili Posacı, dün vermiş olduğu bir mülakatta ne yazık ki, kendisinden bekleneni yapmış, seviyeyi daha da aşağılara çekmiş;  “ottan, b…an” demiş.  Bay Posacı, o mülakatınızda kullandığınız iğrenç kelimelerden sonra, size; “ağzınızdan necaset damlıyor” desem bana gücenmezsiniz herhalde artık” dedi.

AKP’li Posacı’yı kendi sözleri üzerinden eleştiren CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, “Ne de olsa “necaset” kelimesinin kaba söylenişlerinden birini milletin gözünün içine baka baka söylemeye utanmamışsınız. Şöyle bir baktım yüzünüzde de kızarma yok! Millet canının derdine düşmüş, senin ağzında lağım çukurlarında görülebilecek kelimeler. Hakikaten yazıklar olsun! … Ne amaçla olursa olsun seviyeyi bu kadar aşağılara düşürmeyin Aydın siyasetinde… Hele bu aralar tutun şu ağızınızı, yükseltin seviyenizi. Bak Sayın Posacı, Aydın Büyükşehir Belediyesi Aski Genel Müdürlüğü, dimağın tutulacak kadar altyapı kazandırdı bu şehre. Yalnız ne oldu biliyor musun?  Bu konuda sana soru da sorulmuş, kuma gömmüşsün kafanı, ama ben söyleyeyim… Söke, Germencik, Köşk ve Buharkent’e yapılmaya çalışan altyapı yatırımlarına AKP’li meclis üyeleri “hayır” oyu kullandı, hem de Söke de topyekûn” dedi.

Posacı’yı gündemden uzak olmakla eleştiren CHP’li Mersin, “Sana şimdi ‘’ gündemden ırak Rıza ‘’  deseler kızarsın…  Ama biraz takip et madem bu sularda yüzmek niyetindesin… Şuanda da bak Büyükşehir Belediyemiz bütün Aydın’ı dezenfekte ediyor.. Bu çalışmaları da gör… Her şey halkımızın, hatta senin de sağlığın için… Tüm kurumlar kol kola vermiş çalışıyor… Konuşurken de istirham ediyorum kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Pis kelimeler kullanmayalım… Maazallah ‘’ Rıza vekilimin ağzı pislenmiş dezenfekte edin ‘’ diye ihbar ederler benden söylemesi” ifadelerini kullandı.   

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158