CHP İl Başkanı Çankır çok sert tepki gösterdi

CHP İl Başkanı Çankır çok sert tepki gösterdi

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu Aydın sınırları içinde bulunan işgal altındaki Eşek Adası’na gerçekleştirdiği ziyarete tepkiler sürüyor. Son olarak CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’da yaptığı paylaşımla ziyarete sert tepki gösterdi.
Bugün, Aydın sınırları içinde bulunan ve Yunanistan tarafından işgal edilen Eşek Adası’nı Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu ziyaret etti. İlk ziyaretini Eşek Adası’na gerçekleştiren Yunan Cumhurbaşkanı’nın ziyareti büyük tepki topladı.

Yaşananlara bir tepki de CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’dan geldi. Konuyla ilgili bir paylaşım yapan Başkan Çankır, “Bu fotoğrafa iyi bakın. Bu fotoğraf milliyetçi geçinen, vatanına sevdalı olduğu söyleyen AKP iktidarı zamanında çekildi. Bugün Aydın'a bağlı Eşek Adası'nı ziyaret eden Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu anı defterine ‘Bu ada, Yunanistan’ın ayrılmaz bir parçasıdır. Burada olmak benim görevim. Buraya sahip çıkacağız’ yazıyor ve bu pozu veriyorlar. Bizim iktidar ve ortağından çıt yok. Görmezden gelmeye, sessiz kalmaya devam ediyorlar. Türkiye'nin toprağı için bu sözleri söyleyerek ülkemizin itibarını küçük düşürenlere bakıyorum, birde ‘Biz Milliyetçiliği Kıbrıs'ın dağlarına yazdık’ diyen Karaoğlan’a. İtibarı saray olanın, vatan toprağına bakışı da, saygısı da böyle olur. Yazık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 23:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazende Keleş
Nazende Keleş - 4 yıl Önce

Bende tepki gosteriyorum Eşek adası Aydın sınırları içinde bif ada Ekonomileri 20adaya sahipcil maddi adayı Yuvalı başkanları ziyaret edemez yazıklar oksun

liste
SIRADAKİ HABER

banner158