CHP İl Başkanı Çankır mazbatasını aldı

CHP İl Başkanı Çankır mazbatasını aldı

CHP Aydın 37. Olağan İl Kongresinde Başkan seçilen Ali Çankır mazbatasını aldı.

CHP Aydın İl Örgütü’nün 9 Şubat Pazar günü gittiği 37. Olağan Kongrede İl Başkanı Ali Çankır güven tazelemişti. Tek listeyle girilen seçimlerde yeniden başkan seçilen Ali Çankır, bugün gerçekleştirilen törenle yeni dönem mazbatasını Aydın İl Seçim Kurulu’nda aldı.

Birçok partilinin katıldığı mazbata törenine vatandaşların ilgisi de yoğun gerçekleşti. Yeni yönetimiyle İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Başkan Ali Çankır, mutluluğunu gizleyemedi. Mazbatayı almasının ardından açıklamalarda bulunan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP’nin tüm bireylerine teşekkür etti. Başkan Çankır, “Tamamlanan İl Kongremizin ardından bugün Seçim Kurulumuzdan mazbatamızı almanın mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm paydaşlarına bir kez daha Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum. Bu yeni dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Aydın’da uğramadığı köy, gitmediği ev, çalmadığı kapı, iz bırakmadığı sokak kalmayacak. Hemşerilerimizle sıklıkla bir araya gelerek fikir ve görüşlerimizi paylaşarak yapılacak olan çalışmaları beraber yöneteceğiz. Güçlü ilçe örgütlerimiz var, dinamik bir gençlik kollarımız var, sahada her gün aktif şekilde çalışan kadın kollarımız var. Binlerce üyesiyle Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı bu Pazar seçim olsa dahi seçime en hazır İl örgütümüzdür” dedi.

“CHP İl Başkanlığı halkın evidir”
Açıklamalarına devam eden Ali Çankır, yerelde yakalanan başarıyla yapılacak olan ilk genel seçimlerde de Türkiye’nin mazbatasını alacaklarını ifade etti. Başkan Çankır, “Yerel seçimlerde kazandığımız zaferlerin ardından belediyelerimizin icraatlerini ve yapılacak olan hizmetleri vatandaşımıza gittiğimiz her yerde anlatmaya devam edeceğiz. İktidarın yolunun yerelden geçtiğini biliyoruz. 31 Mart’ta ve 23 Haziran’da Türkiye’nin Büyükşehirlerinin, İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in, Mersin’in, Adana’nın, Eskişehir’in, Aydın’ın anahtarını aldık, milletimizin takdiriyle, örgütümüzün azmiyle Türkiye mazbatasını da ilk seçimde alacağız. Bu hedef ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Tüm hemşerilerimizin istek, talep ve dertlerinde her daim yanında olmaya devam edeceğiz. CHP Aydın İl Başkanlığı halkındır, halkın evidir. Tüm hemşerilerimize kapımız 7 gün 24 saat açıktır. Göreve geldiğimiz günden bugüne her daim yanımızda olan, bizlerin halk ile buluşmasına katkıda bulunan tüm basın emekçilerimiz ile de yeni dönemde çalışacak olacağımızın mutluluğu içerisinde olduğumu belirtiyor, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Ortada bir sorun yok”
Son günlerde Aydın siyasetinde geniş bir yer kaplayan, Efeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Barış Altuntaş’ın Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay tarafından görevinden alınması ve bir sonraki gün Barış Altıntaş’ın Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne başkanlık ettiği sırada Başkan Fatih Atay’ın meclisi terk etmesi konusuna da açıklamalarında yer veren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “CHP’li belediyeler arasında hiçbir zaman sorun olmaz. Ortada hiçbir sorun yok. Büyükşehir Belediye Başkanı’mız ile Sayın Fatih Atay arasında en ufak bir anlaşmazlık bile bulunmuyor. CHP’li belediyeler Millet İttifakı ile birlikte nüfusun yüzde 85’ini temsil ederek halkımıza hizmet etmeye devam ediyor. İlçe belediyelerimiz de Aydın’a baharı getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Özlem Çerçioğlu da son seçimlerde yüzde 54 oranında oy alarak CHP’li belediyeler arasındaki oy sıralamasında 3’üncü sırayı aldı. Başarılı çalışmalarına ve hizmetlerine devam ediyor. Yani biz ortada bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Ortada halledilmeyecek bir sorun da yok. Bir takım kararlar alınmış, partimiz bütün örgütleri de iki belediyemizin de bu sorunu çözmek için gerekli adımları atacağına inanıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER