CHP İlçe Başkanı Akın’dan haciz eleştirisi

CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan'ın 2007 yılından kalan su borcu için ilçedeki bir vatandaşa haciz çıkartmasını eleştirdi.

CHP İlçe Başkanı Akın’dan haciz eleştirisi

Koçarlı Belediye Belediye Başkanı Nedim Kaplan'ın 2007 yılından kalan su borcu için ilçedeki bir vatandaşa haciz çıkartmasına tepki gösteren CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın, 2014 yılında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kurulmasının ardından suyla ilgili bütün alacakların ASKİ’ye geçtiğini belirtti. Akın, Nedim Kaplan’ın yasalardan haberi olmadığı için söz konusu durumun yaşandığını söyleyerek haciz çıkartılmasına tepki gösterdi.

“BİLGİSİZLİĞİN KURBANI OLMUŞTUR”

Açıklamasında Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan’ı sert sözlerle eleştiren Akın, “Daha geçen ay büyükşehir belediyesinin meclisinde Özlem Çerçioğlu tarafından bir kez daha süt dökmüş kediye döndürülen bizim Nedim, vatandaşa kaplan kesilmiş. Nedim yine bilgisizliğinin kurbanı olmuş. Bakalım önümüzdeki dönemde paçalarından daha ne inciler dökülecek, belediyeciliği ne kadar zamanda öğrenecek. Konu şu: Nedim efendi, vatandaşımızın 2007 yılından kalan su borcu için haciz çıkartmış. Üstelik mükerrer olarak ve bu vatandaşımız borcunu konunun asıl muhatabı ASKİ'ye ödemişken. Konunun asıl muhatabı diyorum, çünkü 2014 yılında Aydın Büyükşehir Belediyesi olduğu andan itibaren suyla ilgili bütün alacaklar ASKİ tarafına geçti. Vatandaşlarımız da borcunu ASKİ'ye ödemiş ve konu kapanmış. Ama Nedim yasalardan haberdar olmadığı için benim alacağım var diyerek vatandaşımıza haciz çıkartmış” diye konuştu.

“BİLMİYORSAN ÖĞRETELİM”

Nedim Kaplan’ın kendisine oy veren vatandaşların yüzünü kara çıkardığını ileri süren Akın, “Vatandaşa kaplan kesilen Nedim'e söylenecek bazı sözlerimiz var: Belediye başkanı olduğun ilçede yaşayan vatandaşlarımıza haksız yere haciz çıkartıyorsun. Yaptığın her hareketle belediyeciliği bilmediğini tekrar tekrar gösteriyorsun. Bu iş bilmezliğinle bırak belediye başkanı olmayı, belediyenin önünden bile geçmemen gerekiyor. Gözünü hırs bürümüş. O kadar hırslanmış ki hiç araştırmadan, belediyeciliği, yasaları öğrenmeden Koçarlı halkından haksız yere para almaya çalışıyorsun. Nedim efendi! Sana oy veren vatandaşlarımızın yüzünü kara çıkarıyorsun. Bu işleri bilmiyorsun gel sana ders verelim, belediyeciliği öğretelim. Bilmiyorsun, bir bilene sor. Ama sen bu işi öğrenene kadar da olan vatandaşımıza olacak” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158