CHP Kuşadası İlçe Başkanı Gürbilek, Savaş’ı kınadı

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Gürbilek, Savaş’ı kınadı

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek Aydın AKP Milletvekili Mustafa Savaş tarafından Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yapılan hareketi kınadı.

Başkan Mehmet Gürbilek yaptığı yazılı açıklamada; “Adnan Menderes Üniversitesi Akademik yılı açılış töreni öncesinde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na, AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın nezaketsizliğini şiddetle kınıyoruz.” dedi.

AKP Milletvekili Mustafa Savaş, yaptığı davranış ile mensubu olduğu siyasi partinin kadınlara olan düşüncesini ve tavrını ortaya koyduğu açıklamasında şunları söyledi:

“Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na karşı yapılan bu hareket fiziki bir saldırıdır. Her ne koşulda olursa olsun AKP milletvekilinin bu davranışını, basit bir konumlanma hareketi olarak görmek mümkün değildir. Kaldı ki Aydın halkı 31 Mart Yerel Seçimlerinde Mustafa Savaş’a konumunu net olarak göstermiştir.

İki kez mağlup olduğu yerel seçim yarışlarını hazmedemeyen Mustafa Savaş, tüm görgü kurallarını, siyasi nezaketi, insanı saygıyı bir kenara bırakarak, sadece Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na değil, bir kadına, bir anneye omuz atamış dolayısı ile fiziki şiddet uygulamıştır. Açık ve net olarak görünen bu hareketini bile “ Protokol heyetine arkadan yetişmek üzere hızlı adımlarla yürürken Büyükşehir Belediye Başkanımıza arkadan seslenerek yer vermesi hususunda ricada bulunduğum ” diye traji komik bir açıklama ile örtbas etmek istemesi de suçluluk psikolojisinden başka bir şey değildir.

Her yönü ile kabul edilemez ve açıklanamaz bu davranışı sonrasında AKP Milletvekili Mustafa Savaş’ın bahane üreteceğine hem Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan ve Aydın halkından özür dilemelidir.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158