CHP Kuşadası ilçe örgütü 3,5 yılda 3 bin yeni üye kazandı

CHP Kuşadası ilçe örgütü 3,5 yılda 3 bin yeni üye kazandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Örgütü’nün 'Genişletilmiş Örgüt Toplantısı, Pera Organizasyon ve Düğün Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde seçim çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Son 3.5 yılda partimize 3 bine yakın yeni üye kaydoldu. İktidara gümbür gümbür geliyoruz” dedi.

CHP Kuşadası İlçe Örgütü’nün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ‘İkinci Yüzyıl Vizyonu’ kapsamında düzenlediği Genişletilmiş Örgüt Toplantısı’na partililer yoğun ilgi gösterdi. Pera Organizasyon ve Düğün Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri, önceki dönem CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Dağlı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz, CHP Kuşadası İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berkcan Mutlu, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri, STK Temsilcileri, CHP Batman Saha Çözüm ekibi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Genişletilmiş Örgüt Toplantısında, Divan Kurulu CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Dağlı, CHP Kuşadası İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berkcan Mutlu ve CHP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu üyesi Tahsin Demirtaş’tan oluştu.

3.5 YILDA 3 BİN YENİ ÜYEYE ROZET TAKILDI 
Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, ilçe örgütünün disiplinli çalışmaları sonucunda büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek “Uzun yıllardır halkımız, yerel seçimlerden sonra partimiz CHP’ye üye olmak konusunda ilgi gösteriyor. Partimize, 3.5 yıllık süre içerisinde 3 bine yakın yeni üye kaydoldu. Aramıza yeni katılan üyelerimize hoş geldiniz diyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği ilkeler doğrultusunda ben de varım dedikleri için teşekkür ediyorum. 22 yıllık Erdoğan iktidarı kendi tabanı da olmak üzere artık çok ülkemizi çok yordu. 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu nedenle vatandaşlarımız ‘Yeter Artık Erdoğan Yorma Bizi’ diyerek gerekli olan cevabı verecek” dedi.

“TÜRKİYE KADER SEÇİMİNİ YAŞAYACAK” 
Konuşmasına toplantı salonunda kendisini büyük bir coşku ile karşılayan CHP Batman ekibine seslenerek başlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise, “Sadece Aydın ve Kuşadası’nda CHP için emek veriyor değiliz. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu’nun neresinde görev verirse tüm gücümüz ve inancımızla çalışıyoruz. En güzel örneği de Batman’dır. Batman’da cadde cadde, ev ev geziyoruz. Batman ekibi çok büyük takdiri hak ediyor. CHP’nin Batman’daki oy oranı yüzde 15’lerde. İnşallah Batman’dan bir milletvekili çıkartacağız. Türkiye Cumhuriyeti ilk defa siyasi partiler arasında yapılan seçim döneminde değil; Türkiye Cumhuriyeti ilk defa bir kader seçimini yaşamak üzere hazırlanıyor. Çünkü bu sadece Cumhuriyet Halk Partilinin ya da İYİ Partilinin ya da MHP’linin ya da Saadet Partilinin seçimi değil. Bu Türkiye Cumhuriyeti üzerinden Cumhuriyete inanmış, demokrasiye inanmış, hukuk devleti olmanın ne demek olduğunu iyi kavramış her bir Cumhuriyet vatandaşının seçimidir. Çünkü tek adam rejimi ile devam etmek, hukuksuzlukların, yolsuzlukların, adaletsizlerin hakim olduğu, bambaşka bir dönemin derinleştiği bir döneme devam etmek anlamına gelir. Bu seçimde hukukun hakim olduğu, demokrasinin daha çok güçlendiği Cumhuriyetin ayaklarının yere tam bastığı yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti’ne devam edeceğimize olan inancım tam?” diye konuştu.

‘ÜLKEMİZE ADALETİ GETİRECEĞİZ”
CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de AKP iktidarı döneminde Türkiye’de hak, hukuk ve adalet kavramlarının içlerinin boşaltıldığını söyledi. İktidara geldiklerinde Türkiye’ye en başta adalet getireceklerini belirten Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Ben Adalet Komisyonu üyesiyim. Milletvekilliği tecrübemde bu memlekette hukuk devletinin, adaletin ve hakların olmadığını açıkça gördüm. Eğer biz bu memlekete demokrasi ve özgürlükleri getirmezsek gençlerin yurt dışına çıkışını ve geri dönmemesini engelleyemeyeceğiz. Artık birinci hedefimiz gençlerin ülkemizde kalmak istemesini sağlamak” dedi.

“CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” 
CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız da Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Önümüzdeki seçim, Recep Tayyip Erdoğan seçimi değildir. 14 Mayıs, Recep Tayyip Erdoğan’ın sonu olacak. 13. Cumhurbaşkanımızı Kemal Kılıçdaroğlu olarak göreceğiz. Ülkemizi tek başına bu hale getiren Recep Tayyip Erdoğan’ın durumu düzeltme şansı artık yok. Emin olun 82 ilin hepsinde milletvekili çıkaracağız” diye konuştu.

150 KİŞİ CHP ROZETİ TAKTI
Genişletilmiş Örgüt Toplantısı'nda 150 yeni üyeye daha CHP rozeti takıldı. İlk defa CHP rozeti takan Funda Özen, Kadriye Yılmaz, Adem Demirci, Aysel Şahin ve Hatice İz, CHP çatısı altında olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.  Öte yandan kente misafir olarak gelen CHP Batman Saha Çözüm ekibinin toplantıdaki coşkusu da katılımcılardan büyük takdir topladı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158