CHP'li Saatçi: Algı vakti bol, boş adamların işi

CHP'li Saatçi: Algı vakti bol, boş adamların işi

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ‘anne’ ve ‘hanımefendi’ kimliğine yönelik sözlerini CHP İl Başkan Yardımcısı Merve Emine Saatçi çok sert sözlerle tepki gösterdi. Saatçi, “Algı vakti bol, boş adamların işidir” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu ile ilgili sözlerine çok sert sözlerle tepki gösteren CHP İl Başkan Yardımcısı Merve Emine Saatçi açıklamasında şunları söyledi:

“Başarısızlığınızı, siyaseten etkisizliğinizi, işgal ettiğiniz mevkilere rağmen beceriksizliğinizi adını ne koyarsanız koyun kısacası siyasi basiretsizliğinizi Çerçioğlu düşmanlığı yaparak sümen altı etmeye, yoktan bir düşman yaratarak tabanınıza karşı kaybettiğiniz güveni yeniden kazanmaya çalıştığınızın farkındayız. Ben tüm siyasi kimliğimden bağımsız sade bir vatandaş, sade bir Aydınlı yurttaş olarak sizin bu karalama, çamur atma, ayrıştırma, ötekileştirme politikanızdan, bu boş söylemlerinizden, hedef gösteren açıklamalarınızdan sıkıldım. Tüm Aydınlılar sıkıldı. Asıl algı Özlem Çerçioğlu’na karşı 2 seçim kaybettiğini ifade edip kaybeden sanki Özlem Çerçioğlu’ymuş gibi yine onu suçlu gösterip, beceriksizliğini başkasına yıkmaktır. Asıl algı bayandır hadi şöyle yaptık böyle dedik deyip kadınları satır arasında ayrıştırmaktır. Asıl algı siyaseten bitikliğinizi, dişe dokunur tek hizmet yapmayıp Aydın’ın kaderini değiştiren Özlem Çerçioğlu’nun hizmetlerini yok göstermeye çalışmaktır. Senin yapmaya çalıştığın algıyı yazmaya kalksak baya bir mesai tüketmemiz gerekecek. Ancak en büyük algı ise halk iradesi demokrasi gibi lafları dilinizden düşürmeyip, Özlem Çerçioğlu’nun zaferlerinin halk iradesi olduğunu ifade edememek, kabul etmemek dolayısıyla halkın tercihine kısacası halkı yok saymaktır. Özlem Çerçioğlu’nun algı yapması için hizmet yapmaktan vakit bulması lazım. Algı, vakti geniş, hiçbir işi olmayan, her mikrofon gördüğünde, nerede bir kamera denk gelse atlayan, mesaisi, işi olmayan boş adamların işidir. Metin Yavuz’un nezaketten uzak ifadesini ve açıklamasını kendisine iade ediyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158