CHP Söke İlçe Başkanı Özcan: Cumhur İttifakı’nın faciasına şahit olduk

CHP Söke İlçe Başkanı Özcan: Cumhur İttifakı’nın faciasına şahit olduk

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Söke’de yapılması planlana biyolojik arıtma tesisi için Güllübahçe’deki arazinin Büyükşehir’e devredilmesi ile ilgili Söke Belediye Meclisi muhalefet grubunun ret oyu vermesini eleştiren CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan; “Söke Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın faciasına şahit olduk” dedi.

Söke’nin Güllübahçe Mahallesi’nde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ve kanalizasyon alt yapısının son ayağı olan Biyolojik Arıtma tesisi ile ilgili gündem maddesi Söke Belediye Meclisi’ni karıştırdı. Arıtma tesisi için ilgili arazinin Büyükşehir’e devrinin yapılması ile ilgili gündem maddesine muhalefet grubunun ret oyu verdi. Ret oyları üzerine açıklama yapan CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Söke Belediye Meclisi’nin tarihinin en acı günlerinden birini yaşadığını belirtti. Ret oyu veren muhalefet grubunu eleştirerek, hizmetin engellenmeye çalışıldığı ifade eden Özcan; “Halkımıza hizmet etmek için söz verdiğimiz ve oyları ile mazhar olduğumuz bu yolda Söke’ye büyük bir ihanet eden Meclis grubu ile karşı karşıya kaldık. Söke Belediyemiz ve Aydın Büyükşehir Belediyemizin Söke’mize halkımıza hizmet etme arzusunun önüne geçmek isteyen Cumhur ittifakının Meclis grubu tarihe hesap verecektir” dedi.

“Söke’ye ihanettir”
Söke’ye yapılacak hizmetleri engellenmeye çalışmanı, baskı yapmanın Söke’ye ihanet olduğunu ifade eden Özcan; “Güllübahçe Mahallemize Aydın Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan Kanalizasyon Alt yapısının son ayağı olan Biyolojik Arıtma tesisinin yapılmaması için mücadele veren Meclis grubuna Söke halkı soruyor Söke’ye yapılacak hizmetin önüne geçmek ne demektir. Böyle bir anlayış olabilir mi? Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız memleketimize hizmet gelmesi noktasında mücadele ettiklerini görüyoruz ancak Söke’ye yapılacak hizmete siyasi karar alıp baskı yapmak engellenmeye çalışmak Söke’ye ihanettir. CHP’li ve İyi Partili belediye meclis grubumuz sayesinde Aydın Büyükşehir Belediyemizin Söke’mize yapacağı hizmetin önü açılmıştır. Söke Belediyemizin arazisi Millet ittifakımızın oyları ile Aydın Büyükşehir Belediyemize devri gerçekleşmiştir” dedi.

Söke halkının, kimlerin hizmet etmek istemediğini ret olarak kalkan eller sayesinde gördüğünü belirten Özcan; “Söke’ye hizmet gelememesi için oluşmuş bir ittifak. Söke’ye hizmet gelmesi için gerek komisyonlarda gerekse Meclis’te mücadele gösteren tüm Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Aydın Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak Biyolojik Arıtma Tesisimiz en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunulacaktır. Vatandaşlarımıza hizmet etmekte asla yorulmayacağız. Büyükşehir Belediyesi, Söke Belediyesi ve Millet İttifakı teşkilatlarımızın görevi vatandaşımızın memnun olduğu hizmetleri üretmektir. Bizler birlik ve fedakârlık ruhunu taşıdığımız sürece önümüzde hiçbir engel duramaz. Bu birlik ve fedakârlık ruhuyla çalıştığımız sürece vatandaşımız istediği hizmeti alacaktır” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158