CHP üreticiye destek olmak için sahaya indi

CHP üreticiye destek olmak için sahaya indi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca geçtiğimiz günlerde aşırı sıcaklık nedeniyle zarar gören narenciye ve zeytin üreticilerine destek olmak için Aydın’a geldi. CHP’li Karaca, üreticileri ziyaret ettikten sonra geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’yı ziyaret etti.

CHP, ani sıcaklık değişimi nedeniyle zarar gören narenciye üreticileri için harekete geçti. Çiftçilerin sorunlarını dinlemek için Aydın’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, bahçelerde üreticiler ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. CHP’li Karaca, hazırladıkları raporu siyasi iktidara sunacaklarını söyledi.

İYİ Parti’li Aytekin Kaya’yı ziyaret etti
Daha sonra İncirliova Belediyesi’ne gelerek geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Başkan Aytekin Kaya’yı ziyaret eden CHP’li Karaca, ““Millet İttifakı’nın adayı olarak Aytekin beyin İncirliova’da başarılı işler yapacağına inanıyorduk. Bu makamda sizi görmek mutluluk verici. İncirliova kazandı bunun için sizi tebrik ediyorum. Yaşamış olduğumuz saldırı nedeniyle geçmiş olsun diliyorum. Türkiye’nin kavgaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Bu salgın sürecinde bunun ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Etnik kökeni ne olursa olsun bu ülke toprakları üstünde güzel huzurlu yaşam olsun. Millet İttifakı ile Türkiye’de bunu başarıp vatandaşlarımızın huzur içinde olacağı bir ülke inşa edeceğiz. Genel Başkanımızın da selamını iletiyorum” dedi.

‘Çiftçilerin yaralarını sarmak adına buraya geldik’
Ani sıcaklık değişimi nedeniyle zarar gören çiftçiler ile ilgili konuşan CHP’li Karaca, “Geçtiğimiz ay 57 ilde, ağırlıkla olarak ise 19 ilde doğal afetler nedeniyle çiftçilerimiz ciddi zarara uğradı. CHP olarak bu illerde yaşayan vatandaşlardan yoğun şikayetler, istekler geldi. Pandemi sürecinde yerli ve organik tarım ürünlerinin, çiftçilerin kendi olanaklarıyla yetiştirdiği ürünlerin ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. Tarım alanlarının boş kalmamasının bu süreçte ne kadar kıymetli olduğunun ülkece farkına vardık. CHP olarak mağdur olan çiftçileri yerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinlemek bu süreçte zarar miktarının giderilmesi için bir rapor ile siyasi iktidara önerilerde bulunmak ve çiftçilerin yaralarını sarmak adına buraya geldik” ifadelerini kullandı.

Aytekin Kaya : “Özlem Hanımla birlikte güzel projelerimiz var”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’ya ziyareti için teşekkür eden Başkan Kaya, “Kapımızdan içeri giren kimseyi kırmadım. Ama üzücü bir olay yaşandı. İlçemizde iyi işler başarıyoruz. Büyükşehirle birlikte güzel projelerimiz var. Onları hayata geçireceğiz. İncirliova’ya bir daha geldiğinizde geçmiş olsun için değil inşallah açılışları birlikte yaparız” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158