CHP’de İl Başkanı Çankır istifa ediyor

CHP’de İl Başkanı Çankır istifa ediyor

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa edeceğini duyurdu. Parti binasında düzenlenecek basın toplantısıyla kararını açıklayacak olan Çankır, Ankara yolunu tutmak için istifasını açıklayan 5. il başkanı olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın teşkilatında bir dönem daha sona eriyor. İl Başkanı Ali Çankır, milletvekili aday adayı olmak için istifa edeceğini duyurdu. Malatya, Balıkesir, Uşak ve Aksaray’dan sonra istifa edeceğini açıklayan 5. İl Başkanı olan Çankır, 26 Aralık Pazartesi (bugün) görevi bırakacak.

“YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIM”
27 yıldır partide yürüttüğü çeşitli görevlerin arından siyasi hayatında yeni bir sayfa açacağını belirten Ali Çankır, “Bugünün buhranına kapılmadan, halkımızın müreffeh dolu yarınlarına açılan penceresi yeniden Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Birbirine kenetlenmiş Aydınlı hemşerilerimizin gösterdiği dayanışmayla iktidara yürüyoruz.27 yıldır partimizde yol arkadaşlarım ile beraber; üyelikten yöneticiliğe, ilçe başkanlığına ve 2017 yılından itibaren yürüttüğüm il başkanlığı görevime kadar her daim umut ve inançla halkımızın iktidarı için yürüdüm. Siyasi hayatımda yeni bir sayfa açacağım bu önemli günde gerçekleştireceğim basın açıklamasına tüm hemşerilerimizi aramızda görmekten onur duyarım” dedi.

2017’DEN BU YANA İL BAŞKANI
Ali Çankır, iki dönem CHP Nazilli İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra 2017'den bu yana il başkanlığı görevini yürütüyordu. 30 yıldır Nazilli’de eczacılık yapan CHP’li Ali Çankır, evli ve 3 çocuk babası.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Οgün Ağan
Οgün Ağan - 1 ay Önce

İzmir il başkanı geçen hafta istifa etti. Bügün milletvekili adsy adaylığını açıkladı

liste
SIRADAKİ HABER

banner158