CHP’li Altıntaş: Memleketin halini merak ediyorsanız sokağa çıkın

CHP’li Altıntaş: Memleketin halini merak ediyorsanız sokağa çıkın

AK Parti Aydın Teşkilatı’ndan yapılan açıklamaya yanıt veren Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş, "Memleketin halini merak ediyorsanız sokağa çıkın” dedi.

Aydın’da ve Türkiye’de “esnaf entübe” olduğunu söylediğinde AK Parti'den birilerinin hoplayıp, zıplamaya başladığını söyleyen Altıntaş; "Zıplayın beyler, memleketin ahvalini gerçekten merak ediyorsanız sokağa çıkın, o açıklamanızı herhangi bir esnafa sorun bakalım ne cevap alacaksınız.

Memlekette faizi düşük tutacağız diye dövizi şahlandırmıştınız; faiz yükseldi bu sefer dövizle yarışa girdi. Demek ki neymiş; memlekete öyle bir “istikrar tablosu!” yerleştirmişsiniz ki, ne millet ne de yabancı yatırımcının size zerre miskal güveni kalmamış.
Ekonomik olarak harap ettiniz ülkemizi harap." dedi ve yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Gelelim bir diğer konuya; dedim ki Rıza vekile, şu hastanenin imarını taa Kasım 2015’de birlikte geçirdik, sen de ben de meclis üyesiydik, aradan geçmiş koca 5 yıl sen devlet hastanesinin bir bölümü tepemize yıkılınca gözünü açmışsın, şu 160 çürük okulu da tepemize yıkılınca mı yenileyeceksiniz? Tık yok bizim Rıza vekilden.

Ha sizlerde ne var? Kıskançlık… Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin her hizmetini baltalama hırsı… Şehrin gelişmesindense, kendi ikbaliniz… KIS-KA-NI-YOR-SU-NUZ… Bastıramıyorsunuz içinizde yanan Büyükşehir kıskançlığı ateşinizi.

Arkadaşlar, içinizde ki ateş; kıskançlık ateşi değil, hizmet ateşi olsun, hizmet!... Kıskanmakla geldiğiniz nokta ortada, Büyükşehir’i kıskanmayı bırakıp memleket meselelerine baktığınız gün, ben biliyorum ki, en azından görmeyen gözlerinizin perdesi kalkacak, esnafımızın, çiftçimizin halini sizler de görebileceksiniz, belki o zaman bir şeyler yapmayı düşünmeye başlarsınız, kim bilir?"

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158