CHP’li Altıntaş; Seviyesizliğin de bir dozu olur

CHP’li Altıntaş; Seviyesizliğin de bir dozu olur

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın bir televizyon programında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. CHP’li Altıntaş, “Gerçekten bırakın siyaseti, hayatın en basit alanında dahi iğrençliğin, seviyesizliğin bir dozu olur düzeyi olur. Düzeysizliğin düzeyi mi olur demeyin. Bir şeyi eleştirmek başkadır, hakaret başkadır, iğrençleşmek bambaşka…” dedi.

CHP’li Altıntaş yaptığı yazılı açıklamada AK Parti Milletvekili Posacı'nın bu ifadeleri kullanırken henüz uykudan ayılamamış olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Bütün Türkiye, İzmir’e kenetlenmişken, iktidarı muhalefeti, toplumsal birliktelikle omzumuzu, bedenimizi, varlığımızı İzmir için seferber etmişken, bir milletvekilinin bu türden açıklamalarını ben başka türlü izah edemiyorum. O sözlerinizi size iade ediyorum Rıza Posacı. Gerçekten seviyesizlikte çıtayı uzaya koydun Aydın siyasetinde. Bravo… Ama bu başarını keşke şu felaketle yüzleştiğimiz zaman göstermeseydin bari.

Hani gerçekten seni tarife zorlanıyorum ben. Bak şimdi oturduğun yerden herhangi bir televizyon kanalının birini aç; “o enkazlar da yeni mucize umudu” yazıyor. Ekranlar gerçekleşen mucizelerin resimleriyle dolu. Sen nasıl hastalıklı bir ruh halinin tezahürüsün de halen daha insanlara köpek benzetmesi yapıyorsun. Senin çalışma düsturun, olaylara bakışın bu mu Posacı? Senin orada böyle mi dönüyor bu işler? Eğer öyle ise lütfen açık yüreklilikle söyle, ben behamahal gereğini yapacağım. Yapacağım ki; tüm Aydın acımızı, umudumuzu, kederlerimizi bağladığımız İzmir’imize verdiğimiz zamanımızdan, emeğimizden çalma."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER