CHP’li Bülbül: 1 ay sonra halka gökten para mı yağacak?

CHP’li Bülbül: 1 ay sonra halka gökten para mı yağacak?

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Isparta’da fatura tahsilatının 1 ay süre ile ertelenmesine ilişkin konuştu. CHP’li Bülbül, “1 ay sonra halka gökten para mı yağacak” diye sordu.

Isparta kara teslim oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle şehirde birçok bölgede günlerce elektrik kesintisi yaşandı. Hatta yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Isparta'nın Yalvaç ilçesinde, yalnız yaşayan 70 yaşındaki Ramazan Nazlı evinde ölü bulundu. Nazlı’nın, donarak öldüğü ifade edildi. Kentte yaşanan krizin ardından bölgeye giden Enerji Bakanı Fatih Dönmez ise Isparta'daki faturaların tahsilatını 1 ay süreliğine ertelediklerini söyledi. Bakan Dönmez’in ifadelerine yanıt ise CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül’den geldi.

“İNSANLAR KARIN ORTASINDA KARANLIĞA MAHKÛM EDİLDİ”
CHP’li Bülbül, “Koca bir şehirde elektrikler günlerce kesiliyor. Kendisinden önce elektriğin olmadığını düşünen zihniyet muhalefete çamur atarken, insanlar kendi dönemlerinde karın ortasında karanlığa mahkûm ediliyor ve bu sorun günlerce çözülemiyor. Buna karşı bir yetkili de çıkıp istifa edemiyor! Ve bu zihniyetin atanmış bir yetkilisi bölgeye gelip faturaların tahsilatının bir aylığına erteleneceğini söylüyor. Bu ne demek? Bu, önümüzdeki ay parası olmayan, kıt kanaat geçinen vatandaşın iki ayrı fatura ödemesi demek.” dedi.

“FATURALAR BU SÜREÇTE TAMAMEN İPTAL EDİLMELİDİR”
CHP’li Bülbül ayrıca, “Bir kere de yandaşın değil vatandaşın yanında olun. 4 gündür elektrik veremedin, sonra gelip “Tahsilatı 1 ay erteliyoruz” diye açıklama yapıyorsun! Millet zaten faturayı ödeyemiyor, 1 ay sonra iki faturayı nasıl ödesin? Millete 1 ay sonra gökten para mı yağacak? Yapılması gereken son gelen fahiş zamların geri alınıp faturaların bu süreçte tamamen iptal edilmesidir!” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158