CHP’li BÜLBÜL; Alkol satmak da kullanmak da yasaldır

CHP’li BÜLBÜL; Alkol satmak da kullanmak da yasaldır

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, sokağa çıkma yasağı olduğu dönemde alkol satışının da yasak olmasını “İktidar olmak insanların yaşam tarzlarına, zevklerine karışma hakkını, yasaları çiğneme hakkını vermez” diyerek tepki gösterdi.

Salgın nedeniyle alınan kısıtlamalar arasında bulunan alkol satışı yasağı 17 günlük sokağa çıkma yasağında da devam edecek. Hem alkol satışı yapan tekel bayileri hem de yurttaşlar duruma tepkili.

CHP’li Bülbül, alkol satışının yasak olmasının AKP’nin yaşam tarzına müdahale olduğunu belirterek “Alkollü içkilerin alımı ve satımı 4250 sayılı İspirto ve İspirtolu İçkiler İnhisarı Kanunu’nda düzenlenmekte. Bu kanunda olmayan, sırf Cumhurbaşkanı buyurdu, İçişleri bakanı da ‘yasak’ dedi diye satışları durduramazlar. Bu açıkça kanuna aykırı. Alkol satmak da kullanmak da yasaldır. İktidar olmak insanların yaşam tarzlarına, zevklerine karışma hakkını, yasaları çiğneme hakkını vermez. Demokrasi ve özgürlüklerin gereği herkesin yaşam biçimine saygı duymaktan geçer. AKP bu ölçütün yanından bile geçemiyor” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158