CHP’li Bülbül: Aydın; havasının toprağının korunmasını istiyor

CHP’li Bülbül: Aydın; havasının toprağının korunmasını istiyor

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, “Aydın artık çevre talanı değil havasının suyunun ve toprağının korunmasını istiyor” dedi.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, TBMM’de yaptığı konuşmada Kuşadası’na bağlı Kirazlı Köyünde 300 dönümlük alana yapılmak istenen Güneş Enerjisi Santrallerini bölge halkının istemediğini söyledi.

AYDIN TEMİZ HAVA VERİMLİ TOPRAK İSTİYOR
CHP’li Bülbül, “Denetlenmeyen JES’ler, maden ocakları ile Aydın’ın inciri, kestanesi ve zeytini bitti. Şimdi sıra kirazını yok etmeye mi geldi? Bir çok endemik bitki ve hayvan çeşitliliğine ev sahipliği yapan Aydın’ın Kuşadası'nda bulunan Kirazlı Köyü rüzgar gülleri ile harap edildi. Şimdi de köyün 300 dönümlük yerine kaliteli kirazların yetiştiği ve tarım yapılan arazilerine güneş enerji santralleri yapılmak isteniyor. AKP’nin hukuksuz doğa çevre ve tarım düşmanı politikaları yüzünden bu alan yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Enerji üretimi kılıfı altında 300 dönümlük yere kurulması planlanan sistemin ekosistemi nasıl etkileyeceğinden tutun da üretilen enerjinin ne kadar ihtiyaçlara cevap vereceği her zaman olduğu gibi tam muammadır. Aydın artık çevre talanı değil havasının suyunun ve toprağının korunmasını istiyor. Devlet yatırımı istiyor. Doğa katliamı değil temiz hava, verimli toprak istiyor” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158