CHP’li Bülbül: Demirören’e verilen 750 milyon dolara ne oldu?

CHP’li Bülbül: Demirören’e verilen 750 milyon dolara ne oldu?

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, “Demirören’e verilen 750 milyon dolara ne oldu?” diye sordu.

CHP, Merkez Bankası rezervlerinden kaybolduğu söylenen 128 milyar dolar ile ilgili kampanya başlatmış ve bu kampanya ülke çapında yankı bulmuştu. CHP il ve ilçe başkanlıklarına asılan “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankart ve afişler gece yarısı polis tarafından indirilmişti. Akabinde, suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasındaki gerginlik ve ardından Bakan Soylu’nun 10 bin dolar maaş alan siyasetçi söylemi üzerine “Mafyadan 10 bin doları kim aldı?” sorusuyla CHP’de yeni pankart ve afiş furyası başladı.

“HALKIN VEKİLİ OLARAK SORUYORUM”

İddialar ortaya atıldıkça yeni sorular da beraberinde geldi. Bu kez de CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Sedat Peker’in yayınladığı videodaki ifadelerin üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi ve şöyle dedi:

“Varlık Fonu Başkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Ziraat Bankası sizin yönetiminizde. Damadınız Sayın Berat Albayrak Varlık Fonunun başkan vekili. Halkın vekili olarak soruyorum. Demirören’e verilen 750 milyon dolara ne oldu?”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158