CHP’li Bülbül’den Erdoğan’a sert tepki: Hesap vereceksiniz

CHP’li Bülbül’den Erdoğan’a sert tepki: Hesap vereceksiniz

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi.

Bakanlar Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 19 yıl boyunca Cumhuriyet döneminin yanlışlarıyla uğraşırken diğer yandan da ülkemizi geleceğe hazırladık. Eski Türkiye'nin hastalığı olan siyaset ve toplum mühendisliğini ortaya sokma, merdiven altı siyasetler son günlerde yeniden artmıştır.” dedi.

“HANGİ YANLIŞ! HANGİ GELECEK!”

Erdoğan’ın bu sözlerine CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül’den yanıt geldi. CHP’li Bülbül, “RTE ‘19 yıl boyunca Cumhuriyet döneminin yanlışlarıyla uğraşırken diğer yandan da ülkemizi geleceğe hazırladık’ dedi. Hangi yanlış! Hangi gelecek!” ifadelerini kullandı.

“128 MİLYAR DOLARI NE YAPTINIZ”

AKP iktidarları döneminde gerçekleştirilen özelleştirmelere gönderme yapan CHP’li Bülbül konuşmasının devamında sözü Merkez Bankası’ndaki 128 milyar dolara getirdi. Bülbül, “Özelleştirme ile gelen 72 milyar doları peşkeş çektiniz, 128 milyar doları ne yaptınız! Hesabını vereceksiniz.” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158