CHP’li Macaroğlu, Özmen’e sordu: Tariş bahçeleri esnaflara açılacak mı?

CHP’li Macaroğlu, Özmen’e sordu: Tariş bahçeleri esnaflara açılacak mı?

Efeler Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yüksel Macaroğlu, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’e seslenerek AK Partili Mustafa Arı’nın Tariş’in bahçesini kullanmasını sordu. CHP’li Macaroğlu, “Başka esnaflarda istese, örneğin bir pazarcı esnafımız, o bahçede kasalarını istifleyebilir mi?” dedi.

CHP’li Macaroğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Uzun zamandır Aydın’ın gündemini takip ediyorum. Gördüğüm kadarıyla hayal üzerine hayal görüyor AKP milletvekilleri.

Sizlere bir şey anlatmak isterim. Tam 30 yıllık esnafım. Aydın esnafı zor durumda, kan ağlıyor, sizler tutturmuşsunuz bir Özlem Çerçioğlu’dur gidiyorsunuz. Bu şehrin Büyükşehir’i çalışıyor ki her dönem daha büyük oyla seçiliyor, siz Çerçioğlu’nu eleştirmeyi bırakın da Aydın’ın gündemine dönün, sorunlarına çare bulun.

AKP il başkanı, Sayın Özmen; milletvekillerine artık bir şey demiyorum… Onların işleri tıkırında, Aydın umurlarında değil hayaller âlemindeler. Ama siz Aydın’da yaşıyorsunuz, halkın gerçek sorunlarını bir parça olsun bildiğini düşünerek sana sesleniyorum.

30 yıllık esnaflık hayatımda; vatandaşın bu kadar zor duruma düştüğüne hiç şahit olmadım. Lütfen esnafın BAĞKUR borçlarını olsun silin, kirada olan esnafımıza kira desteğini hükümetin gündemine taşıyın. Aydın ekonomisi can çekişiyor farkında değil misiniz?

Millet açlıkla boğuşur oldu, gençlerimizin %50’si işsiz, çiftçi perişan durumda, çiftçiyle esnafa bir parça destek olun. Bunları bir siyasetçi, bir parti mensubu olarak değil, inanın 30 yıllık bir esnaf olarak söylüyorum.

Bakın Sayın Özmen işte esnafımız bu durumdayken de size bir sorum var, elinizi vicdanınıza koyup cevaplayacağınıza inanıyorum. İnsanımız bu durumdayken; AKP’li bir meclis üyesinin eşi, bir çiftçi birliğinde müdürken, orada tüp istiflemesi etik midir? Buraya ayda kaç lira ödüyor kira olarak? Neden kendine bir depo tutmuyor? Başka esnaflarda istese, örneğin bir pazarcı esnafımız, o bahçede kasalarını istifleyebilir mi? Hem can tehlikesi de yaratmaz. Bütün ilçelerdeki Tariş bahçeleri esnaflara açılacak mı? Ya da kurum bahçeleri? Esnafa destek diyoruz böyle bir destekte bulunmayı düşünür müsünüz?"

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158