CHP’li Menderes’ten geçmiş olsun ziyareti

CHP’li Menderes’ten geçmiş olsun ziyareti

31 Mart Yerel seçimlere sayılı günler kala siyaset meydanında hararet yükselmeye devam ediyor. En çok çekişmeli demokratik yarışın yaşanacağı ilçelerden biri olarak görülen İncirliova ilçesinde mevcut belediye başkanı AK Partili Aytekin Kaya ile CHP İncirliova belediye başkan adayı Osman Gökmen arasındaki yarış kıyasıya devam ederken bu yarışa partilerin ilçe başkanlıkları da katıldı.  

İncirliova Kurtuluş Mahallesi Şehit Er Neşet Sarıkaya caddesinde yaşanan bir kavganın sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşmış olduğu video,  İncirliova’yı ikiye böldü. Siyaset çalışmalarının gittikçe yükselmesi sebebiyle Kurtuluş mahallesinde AK Parti Kadın kollarının broşür ve kahve dağıtarak seçimlerde Aytekin Kaya için oy isteyen kadın kolları ekibine sitem eden bir vatandaşla, İncirliova belediyesinde çalıştığı iddia edilen AKP Kadın kolları görevlisinin yaşadığı polemik kavgaya dönüştü. 

Yaşanan kavganın ardından CHP İncirliova Kadın Kolları İlçe Başkanı Merve Menderes ve çalışma ekibi olayın yaşandığı mahallede İncirliova Romanlar Kültür Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hafız Şen’i ziyaret ederek  geçmiş olsun dileğinde bulundu.

CHP’li Merve Menderes geçmiş olsun ziyaretinde yaptığı konuşmada demokratik bir şekilde yaşanması gereken bu yarışta vatandaşların kendince haklı gördüğü eleştiriyi yapmakta özgür olduğunun altını çizerek şunları söyledi.

“ Her özgür insanın kendi görüşleri kendini bağlar. Ancak tüm dünyada demokratik bir yarış olan seçimlerin, kavgacı ve ayrıştırıcı bir duruma düşürülmesi kabul edilemez. 5 yıl boyunca mahallesine hizmet gelmediğinin isyanını yapan bir vatandaşımızın etnik kökenine dayanarak , karşı siyasi rakibinin ağıza alınmaması gereken cümleleri kullanması hoşgörüye dayanmamaktadır. Kaldı ki hakarete ve ayrıştırmaya yönelik bu söylemleri kullanan kişinin bir kadın olarak, bu demokratik yarışı baltalamaya çalışması kabul edilebilir bir durum değildir. Etnik köken üzerinden yapılan siyasetin hiçbir zaman yanında değil, her zaman karşısında olacağımızı söylemek isterim. Bizler İncirliova ilçemizin birbiri ile sevginin ve dostluğun en harman olduğu bir kent olmasını arzulamaktayız.  Seçimler rantın değil, halkın ihtiyaçlarının olduğu emanetlerdir. Bu kavganın başlamasına vesile olan kadın arkadaşımızın yaptığını kınıyor, yaşanan olayda karşılaştığı ve kabul edilemez cümlelerle mağdur olan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. ” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2024, 12:35
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158