CHP’li Mersin; Bu nasıl bir aymazlıktır

CHP’li Mersin; Bu nasıl bir aymazlıktır

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik kullandığı ifadelere tepkiler sürüyor.

“Dün AKP Milletvekili Metin Yavuz’un bir anneye, bir kadına, üstelik de bu kentin 3 seçimdir namağlup belediye başkanına sarf ettiği ve ikinci kez okumayı midemin kaldırmadığı ifadelerine maruz kaldık." diyen CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Evet, tam anlamıyla bir basitliğe, hadsizliğe maruz kalmaktı başımıza gelen. Bizler tepkimizi daha gösteremeden şehrimizin kadınları gösterdi hak ettiği türden tepkilerini. ‘İşte AKP’nin kadına bakış açısı bu’ diye haykırdılar. AKP’ye gönül vermiş kadınlarımız namına üzüldüler. Ey Metin Yavuz! Bir erkek olarak; bir annenin, bir kadının hanımefendiliğini sorgulamak sana mı kaldı? Bu nasıl bir had bilmezlik, bu nasıl bir aymazlıktır? Nasıl bakacaksın bu saatten sonra kadınların yüzüne? Naif, güler yüzlü, alçakgönüllü kadınlarımız; belki de senin anlayacağın dilden cevap da veremediler sana. Belki de anlayacağın dilden cevabı en iyi bizler veririz. Ancak, konu bir kadın olduğunda biz de durmayı, toparlanmayı, kendimize çeki düzen vermeyi biliriz. İşte senin öğrenemediğin şey tam da bu! Metin Yavuz; Bundan sonra mümkünse sen politika yapıyorum deme, bütün o saygısızlığını çantana doldur, çantanı da alıp ilçene, köyüne dön, Aydın siyasetinde nezaketin kalite ortalaması birden nasıl yükselecek, sen bile inanamayacaksın!” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158