CHP’li Mersin: Kaşının arkadaşlar kaşının

CHP’li Mersin: Kaşının arkadaşlar kaşının

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Aydın gündemini meşgul eden ‘bamya tartışmalarıyla’ ilgili AK Parti cephesine yanıt verdi.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“AKP’nin bamya kaşıntısında üçüncü günü karşılarken, kaşıntı bu kez Buharkent’ten geri dönmüş, bizim ilçemiz, Efeler AKP yöneticilerini sarmış. Bizim Aydın’da yerel lisanda şöyle de denir. Bamya insanı “ dalar”, “gideşik” yapar. Aydın Büyükşehir Belediyemizin AKP hükümetinin tarım politikaları altında ezilen bamya üreticilerimize, diğer tüm çiftçilerimize olduğu gibi omuz vermesi; “dalamış”, “gideşik yapmış”. Kaşının arkadaşlar, kaşının. Hatta söyleyin diğer gideşik tutan arkadaşlarınıza önerdiğim ilaçlardan alırlarsa birer kutuda size yollasınlar… Hatta arada sosyal medyadan vızıldayan ufak tefek temsilcilerinize de birer doz verin. Şimdi “gideşiğinizi” aldırdıysanız gelelim size gerçekleri göstermeye: 
Mesela Efeler menşeili AKP’li arkadaşlar geçtiğimiz yerel seçim gecesinden sonra hala daha il binanızın camından dışarı bakabiliyorsanız, çıkarın kafanızı, tam doğuya doğru bakın!... Göreceğiniz belediye binasını da, meydanı da, sosyal demokrat belediye ve başkanı yaptı… Çevirin kafanızı güneye bakın ufka orda gördüğünüz şehirlerarası otogarı da öyle… Kuzeydeki spor kompleksini, her gün üzerinde vızır vızır gezdiğiniz yolları da. Buharkent Otogarı’nı da, Karacasu Kültür Merkezi’ni de, Çine Otogarı’nı da, Çine Yüzme Havuzu’nu ve Sosyal Tesisleri’ni de, ittifakınızın başkanlarının oturduğu Bozdoğan ve Koçarlı Hizmet Binalarını da… Yenipazar Kültür Merkezi’ni de, Atça Hali’ni de, Nazilli Hizmet Binası’nı da… Daha sayayım mı? Bence saymayayım buradan antihistaminiklerin de kaşıntınıza mani olmadığını da görürü gibiyim. Çalışın beyler, çalışın. Sarı civcivleri söyleyemedim, zira toplumdan, halktan kopukluğunuz onları sizin ilgi alanınıza zaten sokmuyor. Ha bi de hizmet demişken; 18 yıldır lakırdısını ettiğiniz ve yapamadığınız, havaalanı, otoyol, adliye binası, şehir hastanesi ??? Yok! Yok! Yok! Bari tarım politikanız olsun ayakları yere basan, çiftçisine “ekmezseniz ekmeyin ithal ederiz” diyen bir tarım bakanınız var. Birde istihdama yönelik Aydın’da somut bir hareketinizi görelim… Ya da İşkur’u da Büyükşehire devredin, biz işimize bakalım siz de rahat rahat ‘gideşin’”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158