CHP’li Mersin’den AK Partili Savaş’a tepki

CHP’li Mersin’den AK Partili Savaş’a tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla bir yerel gazeteye ‘Aydın için hayallerim var’ diyen AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a tepki gösterdi. CHP’li Mersin, “Yazık ki 18 yıldır taş üstüne taş koymamış bir iktidar, hayallerini satıyor hala. Alıcısı kalmadı kardeşim bu memlekette. Haydi başka kapıya” ifadelerini kullandı.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin yazılı açıklamasında "AKP’nin sıralı mağlup milletvekili Savaş, bugün bir yerel gazeteye beyanatta bulunmuş. “Aydın için hayallerim var” demiş. Ben buradan tüm Aydın halkına bunlar için; işleri güçleri hayal satmak demiştim. Hem de onlarca kez. Bakın kendisi de sonunda; “evet hayal dışında diyecek iki kelamım yok” noktasına gelmiş." dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yazık ki 18 yıldır taş üstüne taş koymamış bir iktidar, hayallerini satıyor hala. Alıcısı kalmadı kardeşim bu memlekette. Haydi başka kapıya! Sayın Savaş, artık gerçek dünyaya dönün ve vatandaşın derdiyle ilgilenmeye başlayın… Bakın süt üretici ağlayacak halde, süt fiyatı yerlerde, süt yemi 104 lirayı geçmiş, milletin ineğini kestirmeye başlamış, emekli ayın ilk haftasını bile geçiremiyor, Yunanistan’dan pirincinden tutun, pamuğuna, sarımsağına kadar ithal eden bir Türkiye yarattınız. Hadi bunları geçtim Eylül başında gelecek dediğiniz basit bir grip aşısını bile şu ülkeye getiremediniz siz. Beceriksizlik hükümetinizin her yerinden taşıyor. Hayal ettiğin Büyükşehir ziyaretini de 6 yıldır bir türlü yapamadın Sayın Savaş, hatta diğer mebus arkadaşların da. Sadece seni değil saz arkadaşlarını da bekleriz yıllar sonra, bir hayaliniz gerçekleşmiş olur. Ha bir de 18 yıllık hayalleriniz vardı sahi. Havalimanı değil mi mesela? 8 kez ihale ettiğiniz otoyol? Sahi Aydın Adliyesi projesine ne oldu? Güllük demiryolunu falan hiç sormayayım bile değil mi? Yazık! Bu memleketi 18 yıl yönet, 18.yılın sonunda toplu iğne başı kadar bir şey yapma… Hayallerim var demeye yüzün olsun… Hakikaten yazık…

Sayın Savaş sana bir şey söyleyeyim mi? Sen bence hayallerini de iç dünyanda yaşamaya devam et, ama bu memlekete hakikaten bir faydan olsun istiyorsan, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına, projelerine engel olma. Sadece olma. Bir şey yapma sen."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158