CHP’li Mersin’den sert yanıt

CHP’li Mersin’den sert yanıt

“Aydın Büyükşehir Belediyesi vatandaşın ve esnafın yanında olmalı!” başlığı ile açıklamada bulunan AKP ve MHP grubu meclis üyelerine yanıt CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den geldi. Yapılan açıklamayı sert bir dille eleştiren Mersin; “Devletin bulabildiği tek çözüm, esnafımıza kapalı dükkanı için elektrik ve doğalgaz faturasını yollayıp, sonra da borçlandırmak. Bu işi bile beceremediniz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhur İttifakı Meclis Grubu adına açıklama yapan Mehmet Güler ve Zeki İnal, Büyükşehir Belediyesi’nin korona virüsü ile mücadele kapsamında daha etkin rol oynaması gerektiği ifade ederek 3 maddeden oluşan teklifte bulundu. Yapılan açıklama sonrasında karşı açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, “Bugün Cumhur İttifakı adına, ülkemizi sarıp sarmalayan Covid-19 salgını üzerinden yapılan açıklamayı, dehşet, hayret ve biraz da üzülerek okudum. Dehşete düştüm çünkü, böyle bir hadise karşısında binlerce personeliyle gece gündüz demeden; evinden çıkamayan, ihtiyacı olan on binlerce Aydınlıya koşan bir belediyenin yaptıklarını görememek için gözünü ne büyüklükte bir hırs bürümüş olmalı, hem de böyle bir zamanda.

Hayret ettim çünkü, insanlar evlerine hapsolmak zorunda kalmışken en azından iktidar sahibi ittifak olarak alabilecekleri önlemlerden halen daha bahsedememişler. Üzüldüm çünkü, yasama gücünü, iktidar gücünü elinde tutan 2 siyasi partinin Aydındaki temsilcileri, halen daha vatandaşa elektrik, doğalgaz faturası gitmesini içlerine sindirebiliyorlar” dedi.

Aydın genelinde 45 bine yakın esnafın dükkanını kapatmak zorunda kaldığını hatırlatan Mersin; “Devletin işyeri sahipleri için tek bulabildikleri çözüm 10’ar bin lira kredi. Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada iktidarın yapabildiği, esnafımıza kapalı dükkanı için elektrik ve doğalgaz faturasını yollayıp, sonra da borçlandırmak. İnsanlara maske zorunluluğu getirip de 5 maske dağıtmak için PTT önlerinde sıkış tepiş kuyruğa girmek zorunda bırakmanıza ne demeli peki? Bu işi bile beceremediniz. Dağıldınız. Millet bir yandan hastalık belasıyla uğraşırken, diğer yandan aç açıkta kalma tehlikesiyle burun buruna bıraktınız inin artık vatandaşın sırtından. İnsanımız sizden umudu kesti kendi önlemini kendi alıyor” dedi.

Korona ile mücadele kapsamında “İyi ki bugün Aydın Büyükşehir Belediyesi var” diyen Mersin; “Vatandaşımız yıllardır olduğu gibi bugün de zor zamanında hemen yanı başında Aydın Büyükşehir Belediyesinin olduğunu biliyor, ona dokunduğunu hissediyor ve bu zor günleri her zaman iç içe olduğu Büyükşehirle aşacağının farkında. Sizlere de tavsiyem hükümet olarak bu zor günlerde iktidar gücünüzü artık vatandaş lehine kullanmanız. İşsiz kalmış vatandaşımıza askeri ücretle destek olmanız mesela, vatandaştan verginin bile vergisini alır hale gelmişken şu mutfağına giren ürünlerde olsun KDV’yi ÖTV’yi sıfırlamanız mesela. Laf değil icraat üretmeniz arkadaşlar icraat. Milletin mutfağında lafla peynir gemisi yürümüyor bilmem anlatabildim mi?” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158