CHP’li Özdemir’den AKP’li vekile sert yanıt

CHP’li Özdemir’den AKP’li vekile sert yanıt

CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, İstanbul Sözleşmesinin fesih kararını savunan AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’e tepki gösterdi. Özdemir, “AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddette kadınların da payı olduğunu söylemiş. İşte bu, tam bir erkek bakış açısı! Aile değerleri denilerek kadın cinayetlerine kılıf bulmak zaten üzerinde iyice düşünülmesi gereken bir düşünce yapısı” dedi.

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, yerel bir televizyon kanalında İstanbul Sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. AKP’li Nergis, “O kadınları öldüren şahısları da yetiştiren kadınlar. Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette?” diyerek fesih kararını savundu.

CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir fesih kararını savunan AKP’li vekile sert yanıt verdi. Özdemir, ”Sayın Nergis'e birkaç şeyi hatırlatmak isterim: Merkeze insanı almazsanız, bireye değer vermezseniz o bireyin yok oluşuna, susmasına sebep oluyorsunuz demektir. Hiç mi bilmiyor musunuz, çevrenizde hiç mi yok, kocasından her türlü şiddeti görüp "ailem" diyerek sesini çıkarmayan kadın. Evet, erkek şiddetinde kadınların payı var; fakat bu pay sizin gibi düşünen kadınlara ait. Düşüncelerinizle bizlere kadının kadına düşmanlığını gösteriyorsunuz” dedi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR”

AKP’li vekile bu düşünce yapısından vazgeçmesini belirten Özdemir, “ Şiddet ve cinayetler sürekli olarak erkekler tarafından gerçekleştiriliyorsa hangi yöne bakmalı? Tabii ki bu şiddeti gerçekleştiren erkeğe!  Sayın Hülya Atçı Nergis; biz kadınlar "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" diyoruz, -kesinlikle istemeyiz- siz de bir şiddet mağduru olmadan bu erkek egemen düşünce yapısından sıyrılmanızı ve aramıza katılmanızı bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158