Cumhur İttifakı Söke'de coşkulu açılış yaptı

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Söke’de seçim koordinasyon bürosunun açılışında gövde gösterisi yaptı.

Cumhur İttifakı Söke'de coşkulu açılış yaptı

Cumhur İttifakı Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, Yenicami Mahallesinde seçim bürosu açtı. Açılışa AK Parti Milletvekili Ömer Özmen, AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer ve partililer katıldı.

Açılışa katılan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, "1 Nisan'dan itibaren Söke gerçek hizmete kavuşacak. Söke, Büyükşehir Belediye Başkanın kaprisinden ve kavgadan dolayı çok şey kaybetti ve çok çekti. 1 Nisan'dan itibaren sevgili başkanımla uyum içerisinde Söke'yi gerçek hizmete kavuşturacağız." dedi.

Seçime 25 gün kaldığını hatırlatan Savaş, "31 Mart akşamı Söke'de bir başarı hikayesi yazacağız ve bu başarı hikayesinin öncü adımlarını bu heyecanı şu anda görüyorum. 25 gün kaldı dayan Söke. Çok güzel projelerimiz var. 1 Nisan’dan sonra Novada kavşağını yapıp trafiği rahatlatacağız. Trafik çilesini bitireceğiz. " dedi.

Muhtarları kimseye muhtaç etmeyeceğini belirten Savaş, "Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız. Aydın'ın her yerine eşit hizmet götüreceğiz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı, belediyenin kaynaklarını çar çur ediyor. Belediyenin kaynaklarını kendi tanıtımına harcıyor. Kendi reklamını yapıyor. Bunun için 500 milyon para harcıyor. Bu kimin cebinden çıkıyor hepimizin cebinden çıkıyor" diye konuştu.

Türkiye'nin en pahalı suyunu Aydınlı hemşehrilerinin kullandığını ifade eden Savaş, "2 yıl önce metreküpü 6-7 lira olan su, şu anda 38 lira. İki yılda suya yüzde 550 zam yapıldı. Benim Aydınlı hemşehrilerim haraç ödemek istemez. İşte o haraç düzenine son vereceğiz. 1 Nisan'dan itibaren su fiyatlarına yüzde 50 indirim yapacağız ve 5 yıl boyunca zam yapmayacağız. Belediyenin kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanacağız. Söke ve Aydın hizmete doyacak" dedi.

Açılışta konuşan Söke Belediye Başkan Adayı Tekin ise şöyle konuştu: "31 Mart'ta Söke'de bir değişim olacak. Büyük güne 25 gün kaldı. Hep birlikte Söke'yi ve Aydın’ı değiştireceğiz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 5 yılda ancak 5 kez ilçemize gelmiştir. Ama değişimi görünce son bir buçuk ayda 6 kez Söke'ye geldi. 4 buçuk yıl ilçeye hizmet yapmadılar son 6 ayda güya hizmet yapmaya başladılar. 5 yıl seçildiklerini unuttular. İnşallah 31 Mart'ta Söke'de değişim olacak. Söke gerçek hizmet ile buluşacak" dedi.

Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışının ardından pazarı gezen Savaş, esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip alışveriş yaptı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158