Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni döneme hazırlanmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni döneme hazırlanmalıyız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan televizyondan yaptığı konuşmada  “Bu salgının üstesinden geleceğiz” dedi ve yeni döneme hazırlanmamız gerektiğinin altını çizdi.

Avrupa bölgesinde salgının zirve noktasına geldiğini yakında gerileme olacağını umduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu sorunun bu coğrafyada son bulmasını istiyoruz. Alacağımız önlemlerle dünyadaki diğer ülkelerde bu salgının üstesinden inşallah geleceğiz” ifadelerin kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında “Kurulan yeni dünyada en güçlü yerimizi almamız için hep birlikte daha çok çalışacağız” diyerek şunları söyledi:

“Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki engeller adeta kendiliğinden kalkıyor. Bu süreçte ülkemizdeki her bir vatandaşımızın emeğine, kabiliyetine çalışkanlığına ihtiyacımız olacak. İşçisinden işverenine kadar mal ve hizmet üretimde yer alan tüm kesimler bu yeni döneme şimdiden hazırlanmalıdır. Türkiye'nin istiklali ve istikbali için bu güne kadar zorlukların üstesinden geldik. İnşallah önümüzdeki zorlukları da birlikte tamamlayacağız. Sağlık çalışanlarımız, güvenlik görevlilerimiz gıda ve temizlik sektörlerinde vazife yapanlar başta olmak üzere bu süreçte insanlarımıza destek olmak için canla başla emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Koronavirüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sizleri bir kez daha saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158