DEVA Partisi İl Başkanı Gürler: Kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz

DEVA Partisi İl Başkanı Gürler: Kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz

DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, Ankara’da bir emniyet amiriyle DEVA Partili vekil Mustafa Yeneroğlu arasında yaşanan gerginlikle ilgili, “Kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz” dedi.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ankara Kızılay’da Somalililer tarafından işletilen Saab Cafe’nin tabelasının açılışına polisin izin vermemesi üzerine olay yerine gitmişti. Burada, bir emniyet amiriyle Yeneroğlu arasında gerginlik yaşanmıştı.

Yaşanan olaylar üzerine DEVA Partisi teşkilatlarından Yeneroğlu’na destek geldi. DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, parti il merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz. Az önce Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır” dedi.

“MUHATABIMIZ POLİSİ SİYASETE ALET EDENLER”
“Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir” diyen Gürler, şunları kaydetti:

“Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi'nin her yerdeki il teşkilatları olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158