DP’li Turgut’tan CHP ve AK Parti’ye eleştiri yağmuru

Demokrat Parti (DP) Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Turgut, kahvaltılı lansman toplantısında yaptığı konuşmada CHP ve AK Parti’yi eleştiri yağmuruna tuttu. Turgut; “Aydın’da politik mobbing uyguluyorlar” dedi.

DP’li Turgut’tan CHP ve AK Parti’ye eleştiri yağmuru

DP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Turgut, “CHP ve AK Parti kente politik mobbing uyguluyor. Çerçioğlu, AKP karşıtlığı üzerinden, AKP de Mustafa Savaş ağzından ‘Bana mecbursunuz, seçmezsen yapmam’ şantajı uyguluyor” açıklamasında bulundu.

Efeler Belediye Başkan adayı Hasan Dinçer’in de katıldığı, Aymira Otel’deki basın toplantısında ilk sözü alan DP İl Başkanı Serhat Emanet, 11 yıldır il başkanı sıfatıyla DP bayrağını taşıdığını vurguladı. Yerel seçimlerde Büyükşehir ve 17 ilçede aday çıkardıklarını kaydeden Emanet, toplumun teveccühünün yüksek olduğunu dile getirdi.

“MAHKÛM DEĞİLSİNİZ…”

Emanet’in ardından kürsüye gelen Turgut da Aydın demokrasisinde ‘Yeter söz milletindir’ düsturuyla yola çıkan DP’nin çok önemli yeri olduğunu söyleyerek, “Vicdanın ve seçmenin sesi olarak ortaya çıktık. Yerel ve genel iktidarın dışında üçüncü yol mümkün. Aydın siyaseti iki yapılı sisteme mahkûm oldu. Kırk satır mı kırk katır mı arasında seçmenin iradesine ipotek konmasına karşıyız. DP atalarımızın dedelerimizin babalarımızın geleneğini temsil ediyor. Mahkum değilsiniz, özgürsünüz. Birisi merkezi hükümetin imkanlarını kullanıyor. Birisi 15 yıldır belediyenin imkanlarını kullanıyor. DP olarak 31 Mart yerel seçimlerinde 17 ilçede aday çıkardık” dedi.

“ELİNİ KOLUNU TUTAN MI VAR?”

Aydın’ın Ankara’nın batısındaki en yoksul şehir haline getirildiğini savunan Turgut, şöyle devam etti: “Aydın hizmet ve eser yoksulu. Havaalanı, hızlı tren, hafif raylı sistemler konuşulmuyor. Adayların zihninde, ağzında, gönlünde bu yok. Hem merkezi hükümetin adayı Savaş hem de Özlem Çerçioğlu seçmenini kendi zihin kodlarında daraltmış. Aydın’ın gündeminde Aydın’ın gerçekliği dışında her şey var. Aydın, 283 bin kişinin yaşadığı emekli kenti haline Mustafa Savaş seçmeni tehdit edercesine ‘beni seçerseniz Aydın’a hizmeti getireceğiz’ diyor. Sen zaten seçilmiş bir adamsın, elini kolunu tutan mı var?”

“CUMHURİYET, EFENDİ TANIMAZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun da yeni yol yapmadığını, mevcut yolları yenilediğini ileri süren Turgut, “22 battı çıktı sözü tutuldu mu? Muhalefetin olmadığı yerde yerel ve genel iktidarın değişmesi mümkün mü? Onlar bu gidişattan memnun. CHP ve AK Parti kente politik mobbing uyguluyor. Çerçioğlu, AKP karşıtlığı üzerinden, AKP de Mustafa Savaş ağzından ‘Bana mecbursunuz, seçmezsen yapmam’ şantajı uyguluyor. Bense siyasal iletişimi onlardan farklı kurdum. Mahkûm değilsiniz, özgürsünüz. Cumhuriyetçiyiz biz. Cumhuriyet efendi tanımaz. Yerel seçimlerde parti gözetilmez adaya bakılır” sözleriyle eleştirilerini dile getirdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158