Efeler CHP Kadın Kolları Başkanı Ekiz; Ekonomi üzerinden iktidarı eleştirdi

Efeler CHP Kadın Kolları Başkanı Ekiz; Ekonomi üzerinden iktidarı eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Türkiye gündemi ve ekonomik gelişmelerle ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Ekiz açıklamasının sonunda AK Parti’li Meclis Üyesi Mustafa Arı’ya da tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Ekiz, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu dün basınla ve ülkemizle çok hazin, acı ve bir o kadar da canımızı yakan bir tabloyu paylaştı. Ülkemizde ne yazık ki halen daha çöp tenekelerinden bulduklarıyla hayatını idame ettirmeye, çocuklarına bakmaya çalışan yüzlerce, belki binlerce aile varken, marketler adeta bir mücevherlermiş gibi bebek mamalarına alarm takmıştı. Çalınmasınlar diye. Bu durum, ne yazık ki ülkemizin getirildiği acı tabloyu bir adım öteye taşıyor, rezillik perdesini açıyor. Sayın Genel Başkanım alarmlı mama kutularını gösterdiğinde, gerçekten ülkemizin getirildiği bu acı tablo nedeniyle insanlarımız için kahroldum. AKP iktidarının her yıl daha da erittiği ekonomi, her yıl daha da tarumar ettiği gelir dağılımındaki adalet anlayışı ve her yıl daha da ekonomik anlamda muhtaç hale getirdiği halkımız hayatta kalma savaşı verir hale geldi” dedi.

İktidarı ekonomi üzerinden eleştiren Başkan Ekiz, “Döviz her gün rekor üstüne rekor kırarken, AKP ekonomi anlayışının en büyük buluşu ‘fiyat güncellemeleri’ vatandaşımızın nefesine bile ortak olmuşken, geldiğimiz nokta evladı için bir kutu mamayı alamayan bir ülke. 18 yıl iktidarda kaldınız ama birkaç nesil sizi hiç unutmayacak eyy AKP. Memleketimizde açtığınız yaraları, bıraktığınız hasar, ekonomiyi sürüklediğiniz uçurum, elbet millet ittifakı iktidarında son bulacak. Ama ne o bebeler, ne anneleri, ne çöpten topladıklarıyla ailesini doyurmaya çalışan adam, ne de kredi kartı harçları nedeniyle 3 parça eşyası haczedilen anne, baba ve ağlamaklı gözlerle bu tabloyu izleyen çocukları, sizleri bir ömür unutmayacak sizi” dedi.

Başkan Ekiz açıklamasının devamında AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Arı’ya da tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

Bunu hepiniz aklınızın bir köşesine yazın, en tepeden en aşağı tüm sorumlular. Hatta sen de Buharkent’in bal yapmayan arısı. İyi bak bu tabloya. Yarın sana da sizin tabirinizle, ‘hepiniz oradaydınız’ diyecek bu çocuklar. Büyüyecekler, çektirdiğiniz acıların hesabını sizlere hep “oradaydınız” diyerek soracaklar. Bakalım yüzlerine bakmaya cesaretiniz olacak mı?

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158