Erdoğan; CHP darbe özlemiyle yanıp tutuşuyor

Erdoğan; CHP darbe özlemiyle yanıp tutuşuyor

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yine CHP'ye yüklendi. CHP’yi “darbecilikle” suçlayan Erdoğan “Bu faşist zihniyet hala vesayet, darbe, cunta özlemiyle yanıp tutuşuyor” dedi. 
Cumhurbaşkanı konuşmasında şunları kaydetti:
"CHP’li yöneticilerinin güya siyaset diye sergiledikleri tavırlar dünyanın hiçbir yerinde demokrasiyle, hukukla hatta insanlıkla bağdaşmaz. Sürekli yalan söyleyerek siyaset yapılmaz. Sürekli iftira atılarak insanların mahremiyetine girilerek siyaset yapılmaz. Doğru olmadığını çok iyi bildikleri konuları pervasızca ve yol açtığı sosyal, siyasi, ekonomik sonuçlarını tartışmaya açanların yaptıkları işin adı siyaset değildir. Gerçi bunların kasetle göreve gelmiş genel başkanları da yıllardır aynı yöntemleri kullanıyor. Hal böyle olunca yardımcılarına, il başkanlarına diyecek söz bulamıyoruz.

CHP’nin bu tavrı yüzünden yeni nesillerin siyasetten soğumasından endişe ediyoruz. Biz kadınları ve gençleri siyasi karar alma mekanizmalarında etkin şekilde yer almaya davet ederken bu tür kötü örneklerin gayretimizi sekteye uğratmasına asla izin veremeyiz. Siyasetin kalitesinin artırmanın yolu bu kirli zihniyeti ülkemizden tasviye etmekten geçiyor.

CHP yöneticileriyle aynı zihniyetin medyadaki ve diğer mahfillerindeki mensuplarını buradan bir kez daha ikaz ediyorum: Beyhude yere uğraşmayın, Türk milleti sizi ne o sandıktan çıkartır ne de sırtınızı yaslamaya çalıştığınız darbecilere meydanı bırakır.

Çünkü siz kesinlikle milli değilsiniz, milliliğiniz de tartışılır. Çünkü siz bu halkın inancına, tarihine, kültürüne, gönül dünyadaki sızılara saygılı değilsiniz. Çünkü siz bu ülkede ne kadar bozguncu, sapkın ve azgın varsa onlarla birlikte oldunuz, asla milletin safında yer almadınız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanifi doğan
Hanifi doğan - 2 yıl Önce

Adam haklı kendini anlatıyor kendisi darbe ürünü niye alınıyorsunuz ey CHP dervişin fikri neyse zikirde o dur.

liste
SIRADAKİ HABER

banner158