Ertürk, İYİ Parti İl Başkanlığı’na aday

Ertürk, İYİ Parti İl Başkanlığı’na aday

Efeler Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti'li Ahmet Ertürk, partisinin ocak ayındaki il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Ertürk, “Cesur yürekli dava arkadaşlarıma inanıyorum” dedi

Efeler Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti'li Ahmet Ertürk, ocak ayında yapılması beklenen kongrede il başkanlığına adaylığını açıkladı. Partinin kurucu teşkilat başkanı olduğunu anımsatan Ertürk, “Cesur yürekli dava arkadaşlarıma güveniyorum” mesajı verdi.

Menderes Park’ta basın toplantısı düzenleyen Ertürk, “Büyük zorluklarla kurduğumuz ve 5 senedir önümüze çıkarılan her türlü engellemelere rağmen siz değerli dava arkadaşlarımın emekleriyle büyümeye devam eden partimiz, bugün herkes tarafından kabul edildiği üzere memleketin son umudu ve iktidarın en büyük alternatifidir. İYİ Parti, rüzgâra karşı mücadele edenlerin gücü değil, halkı kovalayanların, iktidar olmayı bir nimet değil, bir hizmet olarak görenlerin, tek adam rejimi değil, demokrasiye inananların ve son olarak memleketin son umudu Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i başbakan yapmaya yemin etmiş cesur yüreklerin partisidir” dedi.

“PARTİMİZİ BİRİNCİ YAPACAĞIZ”
“Bu tanımlamalar çerçevesinde bana düşen en büyük şeref ise bu davaya bir nefer olabilmek, elimden geldiğince Genel Başkanımızın ve siz değerli partililerimizin mücadelesine omuz vermek olacaktır” diyen Ertürk, şu görüşleri dile getirdi:

“Sizlerin şahitliğinde kuruluş aşamasında büyük mücadeleler verdiğime inandığım, il ve ilçe teşkilatlarımızın kuruluşunda kurucu teşkilat başkanı olarak gece gündüz demeden çalıştığım, Efeler Belediye Meclis Üyesi olarak hem şehrimizin hem de partililerimizin dertlerine derman olmaya çalıştığım partimizde daha büyük sorumlulukları almanın vakti geldiğine inanıyorum. Partimizin iktidar mücadelesine destek olmak, partimizi Aydın’da birinci parti yapmak, birliği sağlamak, ayrılığa gayrılığa son vermek, Genel Başkanımızı şehrimizde hakkıyla temsil etmek için, güçlü teşkilat için Aydın İl Başkanlığı’na adayım. Adaylığım sürecinde ve sonraki süreçte sadece şahsıma ve geçmiş emeklerime değil, sizlere ve sizlerle birlikte hayal ettiğim gelecek vizyonumuza inanıyorum.”

“SALONA ABİ KARDEŞ OLARAK GİRER ÇIKARIZ”
İlçe başkanlarına, kadın ve gençlere güvendiğini söyleyen Ertürk, “En önemlisi, şu anda karşımda gördüğüm siz cesur yürekli dava arkadaşlarıma inanıyorum. Hepinizi çok seviyorum. Katıldığınız için çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

İYİ Parti’yi birinci parti yapmak için daha heyecanla çalışmak gerektiğine inandığı için aday olduğunu söyleyen Ertürk, “Daha genç, daha dinamik bir anlayışla aday oluyorum. Recep Taner’le salona abi kardeş olarak gireriz, abi kardeş olarak çıkarız. Ben daha iyi yapabileceğimi düşündüğüm için adayım” dedi.

“GÜCE KARŞI DİMDİK DURUYORUZ”
Ahmet Ertürk, “Güce karşı dimdik durabilen bir partiyiz. 20 yıllık iktidara karşı mücadele vererek geldik. Bize salonlar verilmedi, bugün salonları dolduruyoruz. Tuttuğumuz otellerin rezervasyonlarının iptal edildiği, elektriklerin kesildiği zamanlardan geçtik. Buradaki dava arkadaşlarımızın hepsi cesur yürektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Ertürk’ün adaylık açıklamasına Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Şakru, Gençlik Kolları İl Başkanı İsmail Tabak, Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman, İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı ile belediye meclis üyeleri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2022, 23:38
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158