Eski minibüs garajı için karar verildi

Eski minibüs garajı için karar verildi

Efeler Belediye Meclis Toplantısı’nda alınan kararla eski minibüs garajı alanının Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi iptal edildi. Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Karşılıklı olarak konuştuk, Büyükşehir’in yardımıyla bir şekilde organize ediyoruz” dedi.

Efeler Belediyesi Ocak Ayı 1’inci Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda alınan kararla, ilçedeki eski minibüs garajı alanının Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi iptal edildi. Mecliste AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Hakkı Eser, ‘Neden iptal ediliyor? Büyükşehir Belediyesi ile aranızda vizyon farkı mı var?’ diye sordu. 

“ŞIK BULMUYORUM”

Bu soruya yanıt veren Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Bu soruyu bu şekilde şık bulmuyorum.  6 ay geçti projelerle ilgili olarak bir kısmı yapıldı, bir kısmını biz beğenmedik,  bir kısmı çok güzel oldu fakat maliyetleri çok yüksek oldu. Bununla ilgili olarak yapılan devlet modeli dahil olmak üzere, kendimiz de yapmak üzere üç ayrı finans kuruluşuyla bir çalışma götürülüyor. Bu çalışmalarda taraf olarak bizim olmamızın daha doğru olduğunu düşünüyorum.  Üç yıl sonra verilecek olan yerin finanslarıyla ilgili olarak görüşmelerin, geçici olarak kullanma hakkına sahip olan Büyükşehir Belediyesi’nde olmasının çok uygun olmadığını düşündük. O nedenle karşılıklı olarak konuştuk, onların da yardımıyla projenin diğer yardımlarını alarak bir şekilde organize ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahar Şenköylü
Bahar Şenköylü - 2 yıl Önce

Büyükşehirin mali durumunun kötü olduğu ortada,bu yüzden Efeler'e geri verilmiş olmasın! Ya da Efeler yapar, büyükşehire hibe eder, çünkü bunu daha önce yaptı

liste
SIRADAKİ HABER

banner158