İlçe Başkanı Çumralı: Karacasu esnafımız ayakta durmakta güçlük çekiyor

İlçe Başkanı Çumralı: Karacasu esnafımız ayakta durmakta güçlük çekiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Karacasu İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, Karacasu esnafının zor durumda olduğunu belirterek, “Karacasu esnafımız ayakta durmakta güçlük çekiyor. Esnaflarımız için AKP iktidarı acil bir paket çıkarmalı ve esnafımıza daha fazla yük olmaktan vazgeçilmelidir” ifadelerini kullandı.

Başkan Çumralı yaptığı açıklamada, “Tarihe tanıklık eden tarih kokan ilçemizin çok kıymetli esnafları Covid-19 pandemi salgını sebebiyle belki de tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor. İlçemizin esnafları bazı günler siftah bile yapamazken günü gelen borçlar can sıkmaya, huzur kaçırmaya devam ediyor. Akp iktidarının bu zor günlerde yanlıya ve yandaşa yaptığı destekler gözle görülür bir şekilde artarken, esnafını ve halkını görmezden gelmesi tüm esnaflarımızın bitme noktasına gelmesinin en büyük sebebidir. Havuz şirketlerinin tüm vergi borçları silinirken, esnaflarımıza vergi üstüne vergi eklemerek adeta iflas etmeleri isteniyor. Esnafına bu denli acımayan, düşünmeyen ve yüklenen başka bir iktidar hiç olmamıştır. Karacasu ilçemizin çok değerli esnafları bu zor günleri atlatmak için çırpınırken, sessiz kalan çözüm yerine dert olan iktidar sahipleri bilsin ki bu günler elbet geçer ama bu günler unutulmaz” ifadelerini kullandı.

Esnaf için çözüm önerilerini de sıralayan Başkan Cengiz Çumralı şu önerilerde bulundu:

"Esnaflarımız için Akp iktidarı acil bir paket çıkarmalı ve esnafımıza daha fazla yük olmaktan vazgeçmelidir.
Çözüm önerileri bellidir, yapılacaklar çok basittir. Yeter ki kaynaklar kendi milletine aktarılsın. Çözüm önerilerimiz bellidir ve biran önce uygulanmaya koyulmalıdır.
Aylık Bağkur taksitleri devlet tarafından ÖDENMELİ,
Destek adı altında esnafa verilen krediler en az 2 yıl faizsiz olarak ERTELENMELİ,
Her esnafa aylık bir asgari ücret geçimini sağlaması amacıyla maaş BAĞLANMALI,
Faizsiz ya da çok düşük faizle en az 2 sene taksit ertelenerek kredi VERİLMELİ,
Esnafa yönelik sicil affı ÇIKARILMALI,
Esnaflardan alınan tüm vergiler süresiz ERTELENMELİ,
Esnafımıza yönelik icra işlemleri DURDURULMALIDIR."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158