İmamoğlu'ndan Baheli'ye: 6 sene sonra mı uyandı?

İmamoğlu'ndan Baheli'ye: 6 sene sonra mı uyandı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Ocakları İstanbul Şubesi’nin görevden alınmasına tepki gösterdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB ile İslam Sempozyumu düzenleyen Türk Ocakları İstanbul Şubesi’nin görevden alınmasına ilişkin konuştu, eleştirilerde bulundu. 

MHP lideri Bahçeli’nin sempozyumun açılışına katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarına da atıf yapan İmamoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun Türk Ocağı’na gösterdiği hassasiyetin ben şahidiyim. O hassasiyeti bir başka genel başkan gösterse Türk Ocağı bugün çok daha rahat, çok daha huzurlu yerlerde olurdu" dedi.

Türk Ocakları Genel Merkezi'nin İstanbul şube yönetimini görevden alması ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tepkisi sorulan İmamoğlu şunları söyledi:

"BAZI KURUMLAR TOPLUMA MAL OLMUŞTUR"
"Bazı kurumlar vardır, topluma mal olmuştur. Toplumun farklı kesimleriyle bağ kurmuştur. Ve uzun yıllar süren bir hizmet alanı olan bu tür sivil toplum kuruluşlarının varlığından kimin, ne zaman haber aldığını ya da nasıl iş birliğinde olduğunu bazen kimse bilemez."

"İNSANLARI YARGILAMAYA KALKMASIN"
"Örneğin 110 yıllık Türk Ocağı ile benim de bir bağım olmuş olabilir. Benim de yakınlarımın geçmişte içinde olduğu bir  ortam olabilir. Olabilir derken tahminen elbette konuşmuyorum, mesaj veriyorum buradan. Ve dolayısıyla benim ruhumda da saygın bir yeri  vardır, olabilir. O bağlamda kimse bulunduğu koltuk üzerinden yargıçlığa, savcılığa kalkmasın. İnsanları yargılamaya kalkmasın."

Aynı sempozyumun 2016'da CHP'li Kartal Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlendiğini de hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

"BU KARARIN ALTINDA EZİLİRLER"
"Yani 6 sene sonra mı uyandı acaba diye düşünüyorum. Siyasi konjonktürün ya da siyasi söylemlerin etkisi altında mı kalındı diye acaba düşünüyorum. Benim Türk Ocağı’na faydalarım olmuştur. Kimse bunu bilemez. Belki farkındadırlar, değillerdir, merkezine de faydalarım olmuştur. İstanbul gibi başka yerlere de faydalarım olmuştur. Yarın da olacaktır. Yani bu kararın altında ezilirler. Ezildiler de zaten. Bence ezildiler, sesleri bile çıkamayacak bu saatten sonra. Yaptıkları işlemle ilgili hamle bile yapmamaları lazım. Kendilerine bir çeki düzen vermeleri lazım diye düşünüyorum. Bu bağlamda siyasetin etkisi altında kalmasınlar."

Kaynak: Yurt Gazetesi

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158