İncirliova Belediye Başkanı Kaya: İlçe Başkanı istifa etmeli

İncirliova Belediye Başkanı Kaya: İlçe Başkanı istifa etmeli

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’ın tehdit vari açıklamaları nedeni basın toplantısı düzenleyen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “MHP İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu istifa etmeli” dedi.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın, basın toplantısına İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’ın ‘Asker karısı gibi ağlanıyor’ sözlerini hakaret içerikli ve çirkin olarak değerlendiren Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Vatanımızın güvenliği ve bizlerin huzur içerisinde yaşayabilmesi için canlarını hiçe sayan kahraman askerlerimizin emanetleri olan asker eşleri için Burak Pehlivan'ın sarf ettiği hakaret içerikli çirkin sözleri dolayısıyla kendisini bir kez daha kınıyorum. Asker eşleri bizim başımızın tacıdır, onurumuzdur, gururumuzdur” dedi.

BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Devlet Bahçeli’ye ve MHP Genel Merkezine duyarlılıkları için teşekkür eden Kaya, “Bu konuda sadece Burak Pehlivan'ın istifası yetmez. O günkü toplantıda Burak Pehlivan'ın yanında oturan ve o çirkin sözleri alkışlayan MHP İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu ve diğer kişiler de gereğini yapmalı, istifa etmelidir. Çünkü bu kişiler Burak Pehlivan'ın sözlerini alkışladıklarına göre onunla aynı düşünceye sahiptirler” diye konuştu.

İDDİALARI YANITLADI

MHP İlçe Başkanı Tanrıkulu’nun yer satışı konusundaki sözlerine de yanıt veren Kaya, “Yer satışı konusuna açıklık getirelim. Son mecliste satışı istenilen yer Karabağ mevkiinde bir dönüm 900 metre karelik yani 2 dönümün altında bir yer. Vatandaşın kendi talebi üzerine satışı için karar alındı, biz özellikle yer satalım diye çalışma yapmadık. Öyle iddia ettikleri gibi dönüm dönüm yer satışı söz konusu değil, bizi kendi dönemleri ile karıştırmasınlar.

Şimdi ben bu arkadaşlara soruyorum İncirliova'nın malları konusunda madem ki bu kadar hassastınız kendi döneminizde neden sustunuz? Belediyenin neyi var ne yok satılmasına neden izin verdiniz?”  şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158