İYİ Parti'de Adıyaman güven tazeledi

İYİ Parti'de Adıyaman güven tazeledi

İYİ Parti Efeler İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan İlhan Adıyaman ile önceki ilçe başkanlarından Fatih Arslan, başkanlık için yarıştı. Adayların birlik beraberlik mesajı verdiği ve centilmen bir atmosferde geçen kongrede Adıyaman’ın beyaz listesine 225 oy çıkarken, Fatih Arslan’ın mavi listesine ise 165 oy çıktı. Böylelikle Adıyaman, 2020’den bu yana sürdürdüğü başkanlık görevinde güven tazeledi.

Yıldız Kenter – Şükran Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede Divan Başkanlığını İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray üstlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk sözü alan Fatih Arslan, çok adaylı, demokratik bir kongre gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ortaya koyduğum adaylık irademin bana ve yol arkadaşlarıma yüklediği büyük sorumluluğun farkındayız. İktidar olmanın yolunun önce güçlü bir teşkilat yapısından, sonra üye sayısını artırmaktan ve son olarak da üyelerimizin arasındaki bağları sıklaştırmaktan geçtiğinin farkındayız” dedi.

“AKŞENER’İ BAŞBAKAN YAPACAĞIZ”
Arslan, “Bu seçimi önde bitirdiğimiz takdirde partimizin vizyonunu, misyonunu kavramış, güçlü bir teşkilat yapısı oluşturma sözü veriyoruz. Genel seçimlere kadar bin 700 olan üye sayımızı en az 3 bine çıkarmanın sözünü veriyoruz. Gece uyumadan, gündüz yorulmadan, öle yite de olsa Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Başbakan yapacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında ‘zafer’ ve ‘galibiyet’ sözcüklerini kullanmadığını vurgulayan Arslan, “Kendi dava arkadaşıma karşı önde bitirdiğim bir seçimi zafer veya galibiyet olarak nitelendirmeyecek kadar İYİ Partiliyim. Bu seçimin tek kazananı olacaktır. O da partimizin Türkiye’ye vaat ettiği demokrasi kültürü ve demokrasi anlayışıdır” dedi.

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI”
Arslan’ın ardından söz alan İlhan Adıyaman ise 15 Şubat 2020’de göreve başladıklarını anımsatarak, “Yine bu salonda 2 adaylı bir seçim yapmıştık. Biz, demokrasiyi bu ülkeye her anlamda getireceğiz. Buna da söz veriyoruz öncelikle. 3 sene boyunca Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bizlere gösterdiği yolda sonuna kadar çalıştık. Buna herkes şahit oldu. Genel Başkanımızın, partimizin politikalarını vatandaşlara anlattık. Kongre sürecimizi yönetimlerimizi kuvvetlendirme fırsatı olarak görüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu sözü çok severim. Ama şu sözü sevmem. Hep son dakikalar, son saatler önemlidir derler ya, bu partide bunun olmaması gerekiyor. Partimizi birinci parti yapmak için nasıl çaba sarf ettiğinizi biliyorum. Bunun devamını getirmek için sizlerden destek bekliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“İKTİDARA YÜRÜYORUZ”
İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner de 5 yıl önce İYİ Parti’nin yokluklar içinde kurulduğunu ancak bugün gelinen noktada kurumsallaştığını belirterek, “Eğer ki, İYİ Parti kurulmamış olsaydı, 2018 seçimlerinde yüzde 10 barajına ulaşmamış olsaydı, bugün kurulan yeni partiler DEVA’lar, Gelecekler, Zaferler, Memleketler kurulabilir miydi? Kurulmazdı arkadaşlar. Bugün İYİ Parti olmasaydı parlamenter sisteme geçme umudu olur muydu? Bugün eğer ki, Sayın Genel Başkanımız 2018’deki başarının üzerine, 2019 yerel seçimleri öncesinde CHP’ye gidip Millet İttifakı olarak yerel seçime girilmesi teklifinde bulunmasaydı, Ankara, İstanbul, Adana, Antalya gibi birçok iller alınmamış olsaydı bugün Türk milletinde bu umut olur muydu? Olmazdı arkadaşlar. Bu umudun, şu andaki ortamın sahibi Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’dir. Bunu herkesin kabul etmesi lazım. Bunun sonucunda İYİ Parti, iktidara yürüyen bir parti haline geldi” dedi.

“AKŞENER’İN OLDUĞU MASADAN YANLIŞ ADAY ÇIKMAZ”
Aydın’da seçimlerinde yüzde 15 oy aldıklarını hatırlatan Taner, “Yapılan anketlerde en düşük oyumuz yüzde 23 buçuk. 23 buçukla 27 buçuk arasında değişiyoruz. Aydın’da 16’ıncı ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz. Çine kongremizle bu takvimi tamamlıyoruz. Bu zinde güçle, oyumuzu çok rahat bir şekilde yüzde 35’lere taşıyacak durumdayız. Buna olan inancımız var.

Hedefimiz belli. Sayın Genel Başkanıma güveniyorum. Onun olduğu masadan yanlış aday çıkmaz. 6’lı masanın çıkardığı aday, kim olursa yapılacak olan seçimlerde 13’üncü Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak” görüşlerini akardı.

“DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ KAZANACAK”
İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin de “Efeler, benim için Aydın’ın özü, Aydın’ın rüknü yani sütunu. Kırsalıyla da kentiyle de böyle. Onun için bugün çok önemli bir safhadayız. Çok kritik dönemde Aydın teşkilatımız açısından çok önemli safhadayız. 2 gayet başarılı adayımız var. Açıkçası partimizin Aydın’daki enerjisini ifade ediyor. Bu beylik bir laf değil. Hangisi kazanırsa kazansın bu, partimizin için, Aydın teşkilatımız ve Aydın siyaset ve demokrasi kültürü için bir kazanç olacaktır” ifadelerini kullandı.
Siyasî konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi.

225 oyla güven tazeleyen İlhan Adıyaman’ın yönetimi şu isimlerden oluştu:
“Sevgi Ünal, Mustafa Çelik, Beyhan Şimşek, Nihat Bozkurt, Fatma Alkan, Naki Arslan, Gülcan Sevinç Taner, Özgür Metin, Emine Sancak, Emrah Erkek, Sibel Akdoğan, Sedat Demirtaş, Nesibe Ersöz, Ufuk Karababa, Hafize Jülide Şahin, Özkan Kaya, Hayriye Türkmen, Burhan Bozkurt, Hanife Yaşar, Cemal Koç, Seval Altıntaş, Engin Sivrikaya, Sevim Çam, Saim Çelen, Nuray Adak Pehlivan, Musa Ulukaya, Büşra Yılmaz, Ahmet Cindoruk, Asuman Köycü, Burhan Aydın, Gülgün Keleş, Berkant Oğuzhan Akyol.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158