İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu Başkan Çerçioğlu'nu ziyaret etti

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Aydın’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu Başkan Çerçioğlu'nu ziyaret etti

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı, Nazilli’de gerçekleştireceği bir takım açılış sebebiyle Aydın’a geldi. Ziyaret kapsamında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret eden İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İstanbul’dan Aydın’ın başarısının çok güzel gözüktüğünü ve daha da güzel olacağına inandıklarını ifade etti.

 “Ortak akılla yönetiyoruz”

Gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyetlerini dile getiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Biz Aydın’da uyumlu bir şekilde çalıştık ve bu uyumun sonunda da büyük bir başarı elde ettik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ama en büyük emek her iki il başkanımızın ve teşkilatlarımızındır. Her zaman şunu ifade ediyorum Aydın’da benim iki tane il başkanım var diyorum. Ayrıca sizi de tebrik ediyorum. İstanbul’daki iki il başkanımızın başarı muhteşemdi. Bu birlikteliğin devamını diliyorum ve iktidar olacağımıza da inanıyorum” dedi. Seçim öncesi söylediği sözleri hatırlatan Başkan Çerçioğlu; “Bizim birlikteliğimiz 31 Mart’a kadar değil. Asıl bundan sonra Aydın’ı yönetirken dedik ve bu geçen süre zarfından da her iki partinin Büyükşehir Meclis Üyeleri, Belediye Başkanları ve İl Başkanları ile grup toplantısı yapıyoruz. Gündemi tartışıp konuşuyoruz. Bütçelerimizi bile görüşüyoruz. Yani ortak akılla yönetiyoruz. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendi başıma karar almıyorum. Zaman zaman Kent Meydanımıza ‘Demokrasi Çadırı’ kuruyoruz, halkımızın istekleri doğrultusunda ortak akıl ile Aydın’ı yönetiyoruz. Tam olarak demokrasiyi Aydın’da yaşatıyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda Başkan Çerçioğlu, “Demokrasi Çadırı”nın yakın zamanda Nazilli’de de kurulacağının müjdesini verdi.

“Birliktelikler kolay değil”

Millet İttifakı ortak adayı olarak Aydın’da gösterdiği başarılardan dolayı Başkan Çerçioğlu’nu tebrik ederek konuşmasına başlayan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu; “Geçtiğimiz yerel seçimler artık Türkiye’de hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını belgeledi ve kanıtladı. Bundan sonra Türk siyaseti çok daha farklı ilerleyecek. Bu değişimin altında yatan en önemli etkende her iki partinin yapmış olduğu ittifaktır. Birliktelikler kolay değil. Her birliktelik fedakarlık, özveri, anlayış ister ve bu anlamada her iki partinin genel başkanlarına bu özveriyi ve fedakarlığı gösterebildikleri ve Türkiye’deki değişime sebep oldukları için bu ülkenin bir vatandaşı olarak müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum. Biz iki farklı siyasi partiyiz. Siyasi yelpazenin farklı noktalarındayız ama başarılı, güçlü olmamızın da en önemli sebebi bu. Bu farklılıkları bir arada tutabilmenin yanı sıra konulara farklı yaklaşsak da bazı ortak değerler ve kavramlar üzerinde birlikte hareket etmeyi becerdiğimiz için ittifakımız başarıya ulaştı. Bunu çok önemsiyorum. İttifakın kendisinden çok kutuplaşmış bir Türkiye’de, insanların ötekileştirildiği bir ortamda farklı düşünen ve hadiselere farklı bakanların ortak değerler üzerinde mutabık kalabildiği zaman nelerin başarılabildiğinin göstergesidir. İttifakımız inşallah çok daha başarılı sonuçlara imza atacak, daha güzel günlere ulaşacak ve geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyecektir” dedi.

“Aydın’da güzel başarı yakaladık”

Ziyarette konuşan Ali Çankır da, “Aydın’da güzel bir başarı yakaladık, yüzde 54 gibi bir oy oranıyla Büyükşehir’i aldık. Millet İttifakı olarak biz Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile birlikte güzel bir ittifak örneği gösterdik. İlçe belediyelerinin de yüzde 85’ini aldık. Sizin de İstanbul’daki başarınız Türkiye mazbatasını alma yönünde umut oluşturdu” dedi.

Gerçekleştirilen ziyarete İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve partililer katıldı.

Kaynak: Kent09

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 13:12
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158