İYİ Partide Ahmet Ertürk sesleri

İYİ Partide Ahmet Ertürk sesleri

Önümüzdeki ay içerisinde yapılması beklenen İYİ Parti Aydın İl Kongresi öncesinde ilçe örgütleri İl Başkanlığı konusunda Ahmet Ertürk ismi etrafında birleşmeye başladı. İYİ Parti kulislerinden gelen haberlere göre, İYİ Parti ilçe başkanlarının Ahmet Ertürk’ün Aydın’da İYİ Parti’yi sıçrama yaptıracağı konusunda görüş birliğine varmış görünüyor.

2023 seçimleri öncesinde sürpriz bir karar ile kongrelerin yenilenmesi kararını alan İYİ Parti Merkez yönetiminin bu kararı sonrasında ilçe kongreleri tamamlandı ve Ocak 2023 ortalarına doğru il kongresinin yapılması bekleniyor.

Bu süreçte İYİ Parti kulislerinde kimin aday olacağı konuşulurken, Ahmet Ertürk isminin öne çıktığı ve Ertürk’ün de bu yönde çalışma yaptığı belirtiliyor. Ayrıca İYİ Parti ilçe başkanları tarafından da Ahmet Ertürk’ün adaylığının desteklendiği ve artık yeni isimlerin görev alması görüşünün ağır bastığı belirtiliyor.

ADIYAMAN DA ADAY OLACAK SÖYLEMİ

Ahmet Ertürk’ün Aydın’ın 17 ilçesinin büyük çoğunluğunun desteğini arkasına aldığı belirtilen İYİ Parti kulislerinde, Recep Taner’in aday olmaması durumunda şu anda Taner lehine tavır koyan ilçelerin de Ertürk lehinde oy kullanacağı ifade ediliyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Efeler İlçe Kongresi’nde yeniden ilçe başkanlığını kazanan İlhan Adıyaman ile ilgili de kulislerde İl Başkan adayı olacağı ifade ediliyor.

Ancak, ilçelerin büyük çoğunluğu Adıyaman’ın il başkan adaylığını olumsuz baktığının altı çizilirken, bazı ilçe başkanları “İlçe başkanlığını kazandı, il başkanlığını da kazandıktan sonra Genel Başkan adayı mı olacak?, ilçe delegeleri ona İl başkanlığına aday olsun diye mi oy verdi? sorusu da soruluyor.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158