Kılıçdaroğlu: Bu bütçe, haramzadelerin bütçesidir!

Kılıçdaroğlu: Bu bütçe, haramzadelerin bütçesidir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında "Bu bütçe, haramzadelerin bütçesidir! Bu bütçe, haramzadelere hizmet edenlerin bütçesidir!" dedi.

"Çıkardığınız yasalara bunlar uymuyor, yine elinizi kaldırıyorsunuz." diye Milletvekillerine seslenen Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında satırbaşları şöyle:

" Hangi Meclis'i savunuyoruz biz? Anayasaya uymayan yürütme organını kabul ediyorsunuz."

"Soru önergelerine 2 yıl cevap verilmiyor"

"128 milyar doları kime sattınız diye geçen hafta burada bir araştırma önergesi verildi. Reddettiniz. Çoluğunuza çocuğuna ne diyeceksiniz? Milli iradenin tecelligahı olan bu kurum, bu parayı araştırmayın der mi? 128 milyar doları kime sattınız? Çiftçi mi aldı, emekli mi aldı, çaycı mı aldı, kuaför mü aldı, simit satan vatandaşımız mı aldı? Döviz düşükken satılan bu 128 milyar doları kim aldı?"

"Bu kurum başka neyi araştıracak? Merkez Bankası eksi 47 milyar dolara nasıl geldi?"

"Covid ile mücadele edeceğinize CHP'li belediyelerimiz ile mücadele ettiniz."

"156 ülkeye yardım yaptık! 9 uluslararası kuruluşa yardım sağladık! Şu soruyu sormadınız mı Allah aşkına kendinize? 5 tane maskeyi dağıtmak için aylarca iktidar kendi içinde tartıştı ya! 5 maske ya! Biz dağıtmak istedik.Vay CHP’li belediyeler nasıl dağıtır?"

"Saygın bir devlet vatandaşına yalan söylemez. Neden önlem anlamadınız? Türk Tabipleri Birliği, ‘ölümler çok daha fazla’ dedi. TTB’yi neredeyse linç edecektiniz. Kim doğruyu söyledi? Türk Tabipleri Birliği."

"Tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkmak zorundayız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını bir kenara bıraktınız, dolar lordlarının arkasında kale gibi durmaya başladınız."

"2 yılda eriyen milli gelir 156 milyar $. Bu parayı kim götürdü, kim aldı?"

"5 maskeyi dağıtmak için bile aylarca kendi içinde anlaşamadılar. Maske ve yardım sağlayan belediyelerimizin hesaplarına el koydular. Pandemiyle mücadele edeceklerine CHP'li belediyelerimizle mücadeleyi seçtiler!"

“Merkez Bankası -47 Milyar dolara nasıl geldi? Araştıralım, araştırmayın diyorsunuz. Neyi araştıracak bu kurum? Arkadaşlar(CHP Grubuna) kanaryalar ne kadar yaşar diye önerge verin, belki kabul ederler. Kanaryaların ne kadar yaşadığını öğreniriz!”

"İhalenin yeri Türkiye. İhaleyi yapan Türkiye. Ama ihale Dolarla. İtilaf halinde ise LONDRA MAHKEMELERİ yetkili oluyor. Bu mu yerliliğiniz, bu mu milliliğiniz?"

“Bu soygun düzenine son vereceğiz. Allah'ın izniyle iktidara geleceğiz ve 5’li çetenin elindeki değerlerimizi derhal kamulaştıracağız!”

"Aklını kiraya verenler gerçekleri göremez."

"Alın terinden yana olacağız, çiftçiden yana olacağız, işçiden yana olacağız, esnaftan yana olacağız. İlk seçimlerde adaleti getireceğiz, ilk seçimlerde demokrasiyi getireceğiz, ilk seçimlerde liyakatı getireceğiz.Devleti tefecilerden kurtaracağız."

"Binlerce esnafa 1 kuruş vermeyen iktidar bir Katarlı firmaya 90 milyon dolar indirim yaptı!"

"Ben malvarlığımla tehdit edildiğim zaman aramazsanız, araştırmazsanız şerefsizsiniz diyen bir siyaset istiyorum."

"Ben siyaseti zenginleşmenin aracı olarak bir anlayıştan gelmiyorum. Ben haktan, hukuktan, emekten yana duran bir siyasi anlayıştan geliyorum."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158