Kılıçdaroğlu'ndan 13 maddelik çağrı

Kılıçdaroğlu'ndan 13 maddelik çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu düzenlediği basın toplantısında Kız kardeşimin vefatı nedeniyle arayan herkese şükranlarını sunarak başladı ve şunlar söyledi:

"Ülkemiz tüm dünya gibi salgına karşı amansız bir mücadele veriyor. Sağlık çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.  
Bu salgın bize farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini göstermiştir. Bu salgın bize ancak herkesin kurallara uyması halinde sağlıklı kalınabileceğini göstermiştir. Bilimsel aklın yol göstericiliğinde tüm sorunların çözülebileceğini göstermiştir. Bu salgın bize hiç tanımadığımız bir kişinin de sağlığından sorumlu olduğumuzu göstermiştir. Bu salgını dayanışma içinde hep birlikte yeneceğiz." 

Kılıçdaroğlu koronavirüs ile mücadele önerilerini ise şöyle sıraladı: 
"Çiftçilerin borçları yeniden yapılandırılarak 1 yıl süreyle faizsiz ertelenmeli. Ücretli öğretmenler ile halk eğitimde görev yapan kursiyer öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenleme yapılmalı. 
Küçük ve orta boy işletmelerin bankalardan kredi kullanabilmeleri için sicil affı yasası çıkarılmalı. 
Turizm, eğlence, konaklama, ulaşım gibi sektörlerin banka kredileri yeniden yapılandırılmalı. 
Bu süreçte yoksullar işsizler sağlıklarıyla uğraşırken bu kişilerin ödeyemedikleri faturaları düşünmemeleri için aile yardımları sigortası çıkarılmalı. 
Bu süreçte kendi sağlıklarını tehlikeye atarak çalışan sağlık personeline kriz süresince her ay 2 maaş tutarında ödeme yapılmalı. 
Bu süreçte faaliyetlerine ara veren hiçbir işletme çalışanlarının iş akdine hiçbir şekilde son vermemelidir. 
Aklın ve bilimin ışığında hep birlikte başaracağız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Atmaca
Yaşar Atmaca - 2 yıl Önce

Bu 13 maddelik tetbir paketi, bozulmuş olan moralleri biraz olsun düzeltir diye düşünüyorum.

aliihsanercan elalmış
aliihsanercan elalmış - 2 yıl Önce

derman belediyeciligi deyip seçime giren ve kazanan başta efeler belediyesi olmak üzere tüm esnafa olan ve 1 yıl geçmesine ragmen borçlarını çdemeyen belediyelerinize de bi çagrı yapın borçlarını ödesinler bide 1 yıldan beri telefonlara cevap vermeyen belediye başkanlarına söleyin telefonlara vevap versin saygılarımla

liste
SIRADAKİ HABER

banner158