Kuşadası CHP’ye toplu katılım

Kuşadası CHP’ye toplu katılım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Örgütü’nün toplu üye katılım töreni, Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 500’den fazla yeni üyeye rozetleri takıldı.


CHP Kuşadası İlçe Örgütü, yaklaşan yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’ne yeni katılan 500’den fazla üyeye rozetlerini takmak için toplu üye katılım töreni düzenledi. CHP saflarına katılan yeni üyeler arasında Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşme kararı alan Türkiye Değişim Partisi’nin İlçe Başkanı Gökhan Öğmen ve beraberindeki partililer, Kuşadası İYİ Parti İlçe Başkanlığı’ndaki başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Bülent Ay ve ekibi de yer aldı. Törene, CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı, Kuşadası CHP Gençlik Kolları Başkanı Eren Erdem, Kuşadası belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, yerel seçimlerde hedefin mutlak başarı olduğuna değinerek, “Bugün hepimiz baba ocağındayız. Yüz yıllık çınarımızın gölgesi altındayız. Bugüne kadar beş sene içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı olarak bu üçüncü üye katılım törenimiz. Bugün de aramızda Kuşadalı hemşerilerimizin değişik kesimlerinden kadınlarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz, turizmcilerimiz, esnaf arkadaşlarımız ülkenin bu önemli sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek amacıyla bu ülkenin karanlık yarınlarını aydınlığa kavuşturmak için bende varım şiarıyla partimize üye oldular. Bizlere güç verdiler. Hepinize hoş geldiniz diyorum, şeref verdiniz, güç verdiniz bizlere. Önemli bir seçim sürecini hep beraber atlatacağız. Bu yerel seçimler ülkemizin önünü açma adına büyük önem arz ediyor” dedi.


“SİYASET İDDİA İŞİ, BELEDİYECİLİK İSE BİZİM İŞİMİZ”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetimindeki belediyelerin başarısına değinen CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ise, “Siyaset iddia işi, belediyecilik ise bizim işimiz. Hedefimiz Cumhuriyetimizin kalesi Aydın’da rekorlar kırmaktır. Biliyoruz ki en büyük katkıyı Aydın’da Kuşadası ilçemiz katacaktır. Biz halkımıza ve örgütümüze güveniyoruz. Aramıza yeni katılan tüm yol arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyoruz” dedi.


“MAKAMLAR MEVKİLER GEÇİCİDİR, ASIL OLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ’DİR”
CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz ise, “Biz beş sene boyunca her zaman anlattık ve anlatmaya devam edeceğiz. Parti içi kavganın, parti içi çekişmenin, parti içi ayrışmanın değil parti içi uyumun, parti içi beraberliğin, birlikteliğin partiyi nereye taşıdığı işte en büyük örneği burada. Biz Ömer Başkanımla hep şunu düşündük; makamlar, mevkiler geçicidir, asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Asıl olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. İktidar, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hizmetlerini engellemek için elinden ne geliyorsa yapıyor ama Türkiye’nin her yerinde Cumhuriyet Halk Partili belediyeler rantçı değil, halkçı belediyecilik yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti tüm dünyada eski saygınlığına kavuşsun diye, gelin Cumhuriyet Halk Partisi’ne” dedi.


CUMHURİYET HALK PARTİSİ EMEK VE ALIN TERİ PARTİSİDİR
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Cumhuriyet Halk Partisi’nde emeğin ve özverinin önemine değinerek, “Cumhuriyet Halk Partisi, yüzyıllık bir parti olarak güçlü bir şekilde yoluna devam ederken bu yerel seçim sürecinde aramıza farklı partilerden de arkadaşlarımız olmak üzere 500’den fazla arkadaşımın kalbinin üzerine altı ok rozetini taktıkları için onları saygıyla selamlıyorum. Ben bu partinin bir neferi olarak partim kaybettiğinde de buradayım. Ben bu partinin bir evladı olarak partim başarısızlığa uğradığında da buradaydım. Ben partim için son genel seçimlerde en az oyu aldığımız Batman’a gittim, sokak sokak çalıştım. Neden Cumhuriyet Halk Partisi’ni seçmeleri gerektiğini anlatmaya çalıştım. Şu bilinmeli ki bu parti önce emek, önce alın teri ondan sonra ödül partisidir. Bu ödül de kıymetli bir manevi ödüldür. Bu partinin ne anlama geldiğini iyi bilmemiz lazım. Önümüzde çok az bir zaman ve çok çalışmamız gereken bir süreç var. Bu sürecin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını gelin hep beraber hem Aydın’da hem de Kuşadası’nda dalgalandırmaya devam edelim” dedi.


CHP Kuşadası İlçe Örgütü toplu üye katılım töreni, CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı ve Kuşadası CHP Gençlik Kolları Başkanı Eren Erdem tarafından yeni üyelerin rozetlerinin takılmasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158